• MODA YAPI

logo

Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi’nde Her Yaşa Herkese Kurs Var

Geçmiş yıllarda örgün eğitim dışında kalan vatandaşlarımıza, günümüzde ise örgün eğitimden de faydalanan tüm vatandaşlarımıza verilen eğitimle onların yeteneklerinin geliştirilmesine katkıda bulunan Yalvaç Halk Eğitim Merkezi yeni eğitim-öğretim yılında da oldukça iddialı.

Alınan bilgiye göre Yalvaç Halk Eğitim Merkezi bu yıl toplam 24 farklı alanda kurs açmayı hedefliyor.

Verilen eğitimle kişileri bir mesleğe yönlendirmenin yanında bugün kişilerin toplum içindeki işlevlerini daha iyi yerine getirerek başarılı olmasına yardımcı olan Halk Eğitim Merkezinin toplumun her yaş ve eğitim düzeyindeki kişilere enerjilerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, öğrenme, iş ve yaşam becerilerini geliştirmeleri amacıyla vatandaştan da gelen talepleri de dikkate alarak kurslar açtıklarını belirten Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Cesur, “Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi olarak halkın yaşam kalitesini yükselterek toplumsal refaha arttırılmasına katkıda bulunabilmek amacı ile yaşam boyu öğrenme perspektifi içerisinde hizmet veriyoruz” dedi.

Cesur, “2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde de yeni kurslarımızı vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda başlatıyoruz. Bunun için kurslarımızda kadrosuz usta öğretici olarak görev almak isteyenlerin başvurularını 2 Eylül tarihi itibariyle almaya başladık, bunlar için son başvuru tarihi 20 Eylül. Kurslarımızla ilgi tüm merak edilenler, hbogm.meb.gov.tr internet adresimizden de öğrenilebilir.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cesur’un verdiği bilgiye göre açılması planlanan kurslar:

Bilgisayar İşletmenliği,

Bağlama,

Gitar,

Okuma Yazma,

Hızlı Klavye,

Diksiyon,

Osmanlıca,

Arapça,

İngilizce,

Standart Türk Klavyesi,

Fotoğrafçılık,

Sürü Yönetimi,

Mantar Yetiştiriciliği,

Arıcılık,

İlkyardım,

Hijyen,

Hayvan Yetiştiriciliği (Büyükbaş – Küçükbaş)

El Sanatları Teknolojisi,

Giyim Üretim Teknolojisi,

Katı- Sıvı ve Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği,

Üniversite Hazırlık (Lise Mezunlarına Yönelik)

Emlakçılık,

İşaret Dili,

Hasta ve Yaşlı Bakımı (Öz Bakım).

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.