• MODA YAPI

logo

24 Ekim 2017

VEKİLİMİZ SÜREYYA SADİ BİLGİÇ’E TEŞEKKÜRLER

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in ilçemiz Yalvaç’a yeni bir kazanımına, köy muhtarlarından anlamlı teşekkür mesajı geldi.

İlçemiz köyleri için Özel İdare tarafından önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak 20 kilometrelik sıcak asfalt uygulamasının yanında, Bilgiç’in gayretiyle Senirkent-Yalvaç ve Yalvaç-Kozluçay ayrımına kadar olan yaklaşık 60 kilometrelik yolda sıcak asfalt çalışması Karayolları programına alındı.

Senirkent’e bağlı Gençali Köyü’nden başlayarak ilçemiz çevre yoluna kadar olan yaklaşık 45 kilometrelik yolun sıcak asfalt yapımı işlemi, Bilgiç’in girişimi, Vali Günaydın’ın talimatıyla Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından hızlı bir biçimde ihale edilerek gerçekleştirilmeye başlandı. Alınan bilgiye göre, Gençali Köyü’nden başlayarak Aşağı Kaşıkara Köyü’ne kadar olan yaklaşık 12-13 kilometrelik yolun sıcak asfaltı tamamlandı. Hızla süren çalışmalar sonunda ilçemize kadar olan yolun sıcak asfaltı tamamlanacak.

İlçemizden Kozluçay yol ayrımı, Ş.Karaağaç yoluna kadar olan yaklaşık 18 kilometrelik yolun yapımı bu yıl sonuna kadar, yetişmezse bahar döneminde sıcak asfaltla kaplanacak.

Söz konusu Senirkent-Yalvaç yolunun sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Ak Parti Isparta İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz, söz konusu yol yapım çalışmasından doğrudan yararlanan on köy muhtarı ve bir birlik başkanı, gazetemiz aracılığıyla bu çalışmada emeği geçenlere teşekkürlerini ve minnettarlıklarını ilettiler.

Ak Parti Isparta İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz önderliğinde bir araya gelen Hoyran Birlik Başkanı Sefer Karademir, Taşevi Köyü Muhtarı Alper Güzel, Aşağı Kaşıkara Köyü Muhtarı Zeki Arslan, Yukarı Kaşıkara Köyü Muhtarı Veysel Bıçaklı, Aşağı Tırtar Köyü Muhtarı Ramazan Biner, Yukarı Tırtar Köyü Muhtarı Süleyman Karakoyun, Gökçeali Köyü Muhtarı Yaşar Gömük, Kumdanlı Köyü Muhtarı Ramazan Biçer, Celeptaş Köyü Muhtarı Sadık Turan, Mısırlı Köyü Muhtarı İrfan Altınbaş ve İleği Köyü Muhtarı Ali Sarıpınar, köyleri ve genel olarak bölge için önem taşıyan bu yolun sıcak asfalt yapılması konusunda gayret ve destekleriyle büyük emekleri geçen başta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç olmak üzere, Isparta Vali Şehmus Günaydın’a, Karayolları Antalya 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu’na, Karayolları Isparta Şube Müdürü Adem Aydemir’e ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Muhtarlar, “Bizlere her zaman layık olduğumuz değeri gösteren sayın vekilimize köylerimiz ve ilçemiz adına çok teşekkür ediyoruz. Köylerimiz onların sayesinde büyük hizmetler aldılar, inanıyoruz ki almaya da devam edecekler. Ayrıca tek tek valimize, bölge ve şube müdürümüze de teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dediler.

Biz de sayın vekilimize ve yetkililere teşekkür ediyor, hizmetlerin devamını diliyoruz.

1

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.