logo

21 Kasım 2017

TOKİ için Yalvaç’ta 250 bin metrekare yeni alan

Yalçın Bulgurcu’nun belediye başkanlığı döneminde ilçemiz Kızılca Mahallesi üzerinde belirlenen alanda TOKİ tarafından yapılması planlanan toplu konut projesinin SİT kararı nedeniyle yapılamamasının üzerinden yıllar geçmesinin ardından TOKİ için yeni alan belirlendiği öğrenildi.

Maliye Bakanlığı ve TOKİ tarafından Türkiye genelinde yapılması istenen çalışma kapsamında, ilçemizde TOKİ tarafından toplu konut projesi uygulanabilecek hazine arazilerinin değerlendirildiği ve yine Kızılca Mahallesi’nde yaklaşık 250 bin metrekarelik bir alanın belirlenerek Isparta Tapu Müdürlüğü’ne bildirildiği kaydedildi. Daha önce proje yapılması düşünülen alandan daha aşağıda olan ve SİT kapsamında olmayan arazinin bildirilmesiyle, ilçemizde bir TOKİ projesi için girişimde bulunulmasının da önünün açıldığı öğrenildi.

Bulgurcu döneminde 354 konutluk proje için talep toplama sürecinde, yerin beğenilmemesi nedeniyle sadece 96 talebin gelmesiyle küçültülen proje, Tekin Bayram’ın belediye başkanı olmasıyla SİT kararı çıkmasının ardından iptal edilmişti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.