logo

07 Ekim 2023

KYK, Isparta’da 14 Yurt Yönetim Memuru Alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında istihdam edilmek üzere Isparta’da 14 personel alınacak.

Alınacak personelin 8’ninin katın, 6’sının erkek Yurt Yönetim Memuru olduğu öğrenildi.

Adaylar başvurularını belirtilen tarihlerde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirebilecek.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, şunları kaydetti: “Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında istihdam edeceğimiz 1453 Yurt Yönetim Personeli için alım sürecimiz başlıyor. Detaylar en kısa sürede Resmi Gazete’ de ve gsb.gov.tr sayfamızda yayımlanacaktır. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

 

BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar başvurularını, 06 Ekim 2023 (00.00) – 10 Ekim 2023 (17.00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacak.

Adaylar III- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER başlığında belirtilen belgelerini başvuru sisteminde belirtilen yerlere istenilen formatta yükleyecek. Kariyer Kapısı adresi üzerinden yapılmayan, posta yolu veya şahsen müracaat şeklinde yapılan ve bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar, başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından sorumlu olacak.

 

BAŞVURU ŞARTLARI

Adayların başvurunun son günü itibarıyla aşağıda aranan şartlara haiz olması gerekmektedir. 1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak, 3) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, 4) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç) 5) 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 60 (altmış) puan almış olmak, 6) Tercih edilecek her grup için yukarıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak, 7) Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, 8) Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşme esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin, sözleşme fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak, 9) Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, 10) Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak, 11) Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.