• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

İbrahim Erkek’in 3. kitabı hafta piyasaya çıktı

İlçemizin yetiştirdiği değerli araştırmacı yazar İbrahim Erkek’in üçüncü kitabı geçtiğimiz hafta piyasaya çıktı.

1912-1913 yıl larında yaşanan Balkan Savaşı sırasında Türklere yapılan zulmü içeren ve “1912-1913 Balkan Savaşı’nda Türklere Yapılan Zulüm ve Katliamlar” isimli kitap, Öncü Kitap tarafından piyasaya sunuldu.

Yeni çıkan kitabını armağan etmek üzere gazetemizi ziyaret eden değerli hemşehrimiz İbrahim Erkek, kitabın, Balkan Savaşı sırasında soydaşlarımızın yaşadığı acıyı gözler önüne sermeyi amaçladığını belirterek, yaklaşık 4 yıl süren bir araştırma ve yazım sürecinin sonunda kitabın basıldığını ifade etti.

Erkek, kitabının içeriğiyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Devletleşme sürecini tamamlayamamış dört küçük Balkan ülkesi Rusya’nın teşvik ve kışkırtmasıyla bir araya gelerek Ekim 1912’de Osmanlı Devleti’ne saldırdı. Amaçları Türkler’i Avrupa’dan çıkarmak ve Osmanlı’nın Avrupa topraklarını paylaşmaktı. Osmanlı Devleti hazırlıksız yakalandığı bu savaşta büyük bir yenilgiye uğradı. Yenilginin bedeli çok ağır oldu. Bulgarlar İstanbul yakınlarına, Çatalca’ya kadar geldiler. Beş yüz yıllık Türk yurdu olan Rumeli’ nin büyük bir kısmını kaybettik. Devlet-i Aliyye’nin batı kanadı kırıldı.

Bilinçaltlarındaki Türk-Müslüman karşıtlığı ve nefretiyle hareket eden barbar Bulgar, Yunan, Sırp, Karadağ askerleri ve komitecileri işgal ettikleri yerlerde Türkler’e karşı etnik ve kültürel temizlik uyguladılar. 500 binden fazla Türk’ü kadın, yaşlı, çocuk, bebek ayırt etmeden koyun gibi boğazlayarak, camilere samanlıklara doldurup diri diri yakarak, organlarını keserek vs. korkunç yöntemlerle katlettiler. Balkan Haçlı vahşileri ayrıca pek çok Müslümanı zorla Hristiyanlaştırdılar. Kadınların, kızların namusuna saldırdılar. Türklerin kültürel izlerini yok etmek için camileri yaktılar, yıktılar, mezarlıkları ortadan kaldırdılar. Yaklaşık 450 bin insanımız bu zulüm ve vahşet nedeniyle kaçarak Anadolu’ya göç etti.

Bu savaşı Türklere karşı bir “Haçlı Seferi”, “Hilal-Haç Mücadelesi” olarak gören ve “Türkler Avrupa’dan atılıyor”, “Hristiyanlar Müslümanlardan kurtuluyor” diye bayram eden Hristiyan Batılılar, Balkanlı müttefiklerin yanında yer alarak onların zulüm ve katliamlarına seyirci kaldılar.

Bu çalışmamızda; Balkan Haçlı vahşilerinin milletimize yaptıkları korkunç zulüm ve katliamlar, çoğu savaş dönemine ait kaynaklardan faydalanılarak örnekleriyle anlatılmıştır.”

Erkek’in Öncü Kitap tarafından yayınlanan üçüncü kitabının internet üzerinden satış yapan bütün kitap satış sitelerinde de satışa sunulduğu öğrenildi.

Hemşehrimiz Erkek’i kutluyor, başarı ve yayınlarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.