• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Mart 2019

GÖKGÖZ’DEN YALVAÇ’A ÖNEMLİ MÜJDELER

Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, bugün seçim çalışmalarında Mustafa Eren ve ekibine destek vermek üzere ilçemize geldi.

Çalışmalar sırasında gazetemizi ziyaret eden Gökgöz, ilçemiz adına önemli müjdeleri arka arkaya sıraladı ve “Heybemiz dolu geldik, Mustafa Eren ve ekibini seçin, Yalvaç’ı hizmete doyuralım” dedi.

 

BEN YALVAÇ’IN MİLLETVEKİLİYİM…

24 Haziran seçimlerinde kendisini Ankara’ya Yalvaç’ın taşıdığını iddia eden Gökgöz, “Ben seçim çalışmaları için ilk geldiğimde iki gün Yalvaç’ta kaldım. Milletvekili çalışmalarının en büyük enerjisini ve ivmesini buradan aldım. Onun için ben Yalvaç’ın milletvekili olarak görüyorum kendimi. İl başkanlığım döneminde de, seçim döneminde birçok dostum, arkadaşım, dava arkadaşım, hemşehrilerimiz benim yanımda oldu. Yalvaç’ı çok seviyorum, Mustafa Eren’i Yalvaç Belediye Başkanı yaparsa daha da çok seveceğim.” dedi.

 

TÜRKİYE İÇİN DİMDİK AYAKTA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Türkiye siyasetiyle ilgili genel değerlendirmeler yapan Gökgöz, yerel seçimlerin ülkemiz için büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, “15 Temmuz’da Erdoğan’ı yıkmayı denediler olmadı, 24 Haziran’da yıkmayı denediler olmadı, Temmuz ayından itibaren döviz ve kur üzerinden ekonomik saldırıyla yıkmaya uğraştılar, olmadı, olmayacak. Şimdi de son ümitleri yerel seçimler. Yerel seçimleri, sadece belediye seçimi olmaktan çıkaran muhalefetin kendisidir. Bu seçimden de alnımızın akıyla çıkacağız, önümüze bakacağız. Türkiye için dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

MÜJDELER ARKA ARKAYA… “HEYBEMİZ DOLU GELDİK”…

Yerel seçimlerde Isparta’da ve tüm ilçelerde çok olumlu bir rüzgarın olduğunu belirten Gökgöz, “Yalvaç’ı da izliyoruz ve bugün de başkanlarımla birlikte gezdik. Aynı heyecanı burada da görüyorum. İnşallah Ak Parti hizmet kervanına Yalvaç Belediyesi de Mustafa Eren ve ekibiyle katılacak. Bunları vatandaşımızın gözünde gördüm.” dedi.

Yalvaç’ın her zaman büyük önem taşıyan bir yeri olduğunu belirten Gökgöz, “Yalvaç Belediyesi’ni kazanarak bu önemli şehri, yaşanabilir, göç vermeyen, göç alan, hizmetlerin aktığı bir yer haline hep beraber getireceğiz. Isparta merkezde ve Yalvaç ilçemizde son on yıldır Ak Partili bir belediyeye sahip olamadığımız için, istediğimiz hizmetleri, istediğimiz sinerjiyi bir türlü yakalayamadık. Artık, bunu çözmenin zamanı gelmiştir. Yalvaçlı hemşehrilerimiz, Mustafa Eren başkanımızı işbaşına getirdiğinde belediye-hükümet el ele hizmetin en güzelini getireceğiz. Diğer adaylar, herşeyi söyleyebilir, inandırıcı tek bir yönü yoktur. Yalvaçlı hemşehrilerimiz elimizi, kolumuzu bağlamasın; maceraya gerek yok. Biz tevazu, samimiyet ve gayretle hizmet edecek Mustafa Eren ve ekibinin arkasında dimdik duracağız. Mustafa Eren seçildiğinde, Yalvaç’da durmayacak; mesaisinin yarısı vatandaşın arasında, bir ayın on beş günü Ankara’da geçecek. Diğerlerinin masallarını bir kenara bırakın, gerçeğe bakın.” dedi.

 

YALVAÇ’TA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ SAYISI 3 YILDA 2 KAT ARTACAK

Yalvaç’a heybesinin dolu geldiğini belirten Gökgöz, “Bu hususları, önce çalışma arkadaşlarıma partide yaptığımız toplantıda anlattım, çalışma yaptığınız yerlerde gidin anlatın diye. Burada da şimdi size anlatıyorum, Yalvaçlı hemşehrilerimize duyurun diye.

İlk güzel haberim, Yalvaç’taki üniversite yatırımları üzerine. Buraya gelirken, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr. İbrahim Diler hocamla görüştüm, yapacaklarını yazılı olarak da telefonumda taşıyorum, sizlere aktarıyorum. İnşallah Yalvaç’a hemen bir fakülte kazandırıyoruz. Bu yıl öğrenci sıkıntısı yaşayan Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzu Fakülte’ye çeviriyoruz. Bu fakültemizin öğrenci kapasitesini arttırmak için güzel haberlerimiz var. Rektörümüzün verdiği bilgiye göre, bu okulun öğrenci sıkıntısı yaşayan iki bölümünü (Bankacılık ve Sigortacılık, Muhasebe ve Finansal Yönetim) ayağa kaldırıyoruz, bu bölümlere öğretim üyesi atamaları yapılacak. Üçüncü olarak, öğretim kadrosu tamamlanan Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’ne önümüzdeki yıl öğrenci alımı yapıyoruz, bu yıl kılavuza girecek. Bu söylediklerimiz, bu okulumuzda bir sonraki yıl hemen iki yüz ilave öğrenci gelmesi demektir. Üç yılda fakültemizde 750 öğrenci artışı sağlanması hedefleniyor. Dün, senatodan Yalvaç MYO’ya iki yeni bölüm açılması kararı da geçti, hayırlı olsun. Rektörümüzün verdiği bilgiye göre, Yalvaç’taki okullarda kayıtlı 4.000 öğrencimiz bulunuyor, bunun yaklaşık 2.000 kadarı aktif. Üç yıl sonunda bu sayıyı inşallah iki kat arttıracak ve 4.000’e ulaştıracağız.

Ayrıca sayın rektörümüzün verdiği bilgiye göre, Yalvaç ilçemiz için hazırlanan TÜBİTAK projesi son aşamaya gelmiş durumda. Bu projeyle Yalvaç’ın değerleri kayıt altına alınacak, bununla ilgili kitap, belgesel üretilecek ve geniş bir sempozyum yapılacak. Bunun yanı sıra ulusal düzeyde bir aşçılık yarışması yine Yalvaç’ta yapılacak. Yani, özet olarak, Yalvaç’ta üniversite yatırımları için özel bir çalışma yürütüyoruz, bunu Yalvaç’ımıza müjdeliyorum.” dedi.

 

SOSYAL KONUT İŞİNİ ANCAK ve ANCAK AK PARTİ ÇÖZER

Özellikle seçim dönemlerinde muhalefet partilerinin sosyal konut işiyle ilgili olarak ölçüsüz vaatler verdiğini belirten Gökgöz, “Türkiye’de cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projelerini yapan hükümetler, Ak Parti hükümetleridir. Bunları Türkiye’ye yayan ve vatandaşımız ev sahibi yapan Ak Partili belediyelerdir. Yalvaç’ta da bu konuda ölçüsüz vaatlerin verildiğini duyuyorum. Vatandaşlarımız kimsenin dolmuşuna binmesin, Türkiye’de olduğu gibi, Yalvaç’ta da sosyal konut işini ancak Ak Parti çözer. Yalvaç’ta da bizim desteğimizle Ak Partili Yalvaç Belediye Başkanı Mustafa Eren bu işi çözecek. Çalışmalar yapıldı, vatandaşımızın da fikri alınarak talep toplama işlemi, Mustafa Eren, Yalvaç Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasının hemen ardından başlayacaktır. Bu müjdemizi de hemşehrilerimize duyurun, ölçüsüz vaatleri dikkate almasınlar, ne diyoruz, yaparsa Ak Parti yapar, gerisi hikaye.” dedi.

 

YALVAÇ OSB ALTYAPI ÇALIŞMALARI HIZLA BİTECEK, YATIRIMCIYA TAHSİS YAPILACAK…

Yalvaç’ta uzun süredir kamulaştırma çalışmaları yürütülen Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’ni yakından takip ettiklerini belirten Gökgöz, “Isparta’da ikinci organize sanayi bölgesi Yalvaç’ımızdadır. OSB’nin çoğunluk hissesi, İl Özel İdaresi’ndedir. Yalvaç Belediyesi’ni Ak Parti aldığı zaman hem özel idaremiz hem belediyemiz hem de biz Ankara’da hızla altyapının tamamlanmasını sağlayacağız. Hemen ardından yatırımcılara yer tahsisi yapılması için OSB yönetimin oluşması sağlanacaktır. Ülkemiz için yerli üretim büyük önem taşıyor, onun için biz Yalvaç OSB’ye büyük önem veriyoruz. Yalvaç’ta göçün durması ve nüfusun artması için bu önemli yatırım öncelikli konumuz.” dedi.

Yeni Sanayi Sitesi’ni gezerek esnafla dertleştiklerini belirten Ak Parti Isparta Milletvekili Gökgöz, “Sanayide esnafımızın yer sıkıntısı var. Mevcut sanayiyi büyütmek, genişletmek için bakanlıkla temasa geçtik. Isparta’daki gibi Yalvaç’taki sanayiyi de büyüteceğiz, esnafımızın önünü açacağız. Belediyeyi verin, hizmeti alın.” dedi.

 

ISPARTA BÜTÜNLEŞİK TURİZM PROJESİNİN EN ÖNEMLİ AYAĞI YALVAÇ OLACAK

Isparta’nın turizmden daha fazla pay alabilmesi için önemli bir çalışma yürütüldüğünü belirten Gökgöz, “Isparta’da tren garının bulunduğu alanı millet bahçesi haline getiriyoruz. Yaklaşık altmış bin metrekarelik bu millet bahçemiz, Isparta’da turizmin lokomotifi olacak. Oradan Gölcük, Eğirdir ve Yalvaç’a, Pisidia Antiokheia’ya uzanan bir kral yolu rotasında turizm yatırımlarını bütünleştireceğiz. Turist sayısının artması, konaklama günün artması için çok güzel bir projeye tüm desteği vereceğiz. Yalvaç’ta bu pastadan en büyük payı alacak ilçemiz olacak.” dedi.

 

KİMYASAL ARITMA TESİSİ YAPILACAK, DERİCİNİN İSKANI VERİLECEK

Yalvaç’ta önemli bir geçmişe sahip olan ve şehre sıcak para girişi konusunda en büyük sektör olan dericiliğin, geçen iki belediye döneminde adeta yok olmaya mahkum edildiğini belirten Gökgöz, “Yalvaç’a sıcak para girişi sağlayan, istihdam sağlayan bu tarihi sektörü kimse yok edemez. Bu işi biz çözeceğiz. Başkanımızın da projeleri arasında var, bize de intikal ettiği için konuyu takip ediyoruz. Yalvaç Belediye Başkanı Mustafa Eren olacak, kimyasal arıtma tesisi yapılacak, derici esnafımızın iskanları verilecek, işlerini büyütmeleri için de her türlü destek verilecek, nokta. Daha lafı uzatmaya gerek yok. Bu işi de ancak biz çözeriz, Ak Partili belediye çözer.” dedi.

 

DOĞALGAZ, AK PARTİ’NİN YALVAÇ’TAKİ EN BÜYÜK HİZMETİDİR

Yalvaç’a doğalgazın 2013 yılındaki hükümet tarafından alınan bir Bakanlar Kurulu vesilesiyle getirildiğini, bunun için milyonlarca liralık yatırım yapıldığını anlatan Gökgöz, “Bazı uyanıklar, Ak Parti’den rol çalmaya kalkıyorlarmış, komik olmasınlar. Doğalgaz hizmeti, Ak Parti hükümetlerinin Yalvaç’a en büyük hizmeti, en güzel hizmetidir. O yasal düzenlemeyi yapan kim, Ak Parti hükümeti, ihaleyi yapıp hattı Yalvaç’a getiren kim, Ak Parti. Daha da güzel bu hizmetin yürütülmesinin teminatı da Ak Parti’dir. Yaptık, daha iyilerini yine biz yaparız. Vatandaşımız, bu durumu gayet iyi bilmektedir. Hizmet üretemeyenlerin, Ak Parti hizmetlerini sahiplenmeye çalışması, onların zavallılıklarıdır.” dedi.

 

YALVAÇ’TAKİ HASTANE DAHA DA GÜÇLENECEK

Yalvaç Devlet Hastanesi’nin bölge için büyük önem taşıdığını ve en iyi hizmeti vermeye çalıştığını belirten Gökgöz, “Yalvaç’taki sağlıkla ilgili konuları çok yakından takip ediyorum. Ek bina işiyle ilgili süreç yürüyor, programda, yapılacaktır. Diğer yandan, doktor kadrosunun eksik olmaması, sağlık hizmetinin aksamaması için de konuyu takip ediyor, il sağlık müdürlüğüyle her türlü desteğin verilmesini sağlıyoruz. İnşallah daha da iyi olacak, Mustafa Eren başkanımın sağlıkla ilgili güzel projeleri var. Onun başkan olmasının ardından, bunlara da her türlü desteği biz vereceğiz.” dedi.

 

ÜÇ VEKİL OLARAK MUSTAFA EREN’İN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ, BİZ DESTEKLEYECEĞİZ, O YAPACAK

Isparta’nın 24 Haziran’da Ak Partiye dört vekilin üçünü verdiğini belirten Gökgöz, “Bizim Isparta’ya borcumuz var, Yalvaç’a borcumuz var. Her seçimde bizim yüzümüzü ak çıkaran Yalvaçlı’ya hizmet borcumuz var. Ben kendimi Yalvaç’ın vekili olarak görüyorum, il başkanlığı döneminden de Yalvaç’ı çok iyi biliyorum, seviyorum. Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel vekillerimiz de daha önceki dönemlerinden bu yana Yalvaç’ın tüm sorunlarına ve taleplerine hakimler ve ellerinden geleni yapıyorlar. Biz Isparta’nın tamamında Ak Partili belediyelerle çalışmak istiyoruz. Özel olarak Gelendost, Yalvaç, Şarkikaraağaç’ta el ele Ak Partili belediyelerle çalışmak istiyoruz. Seçimin ardından Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’le Yalvaç’a geleceğiz, tüm belediyeler ve vekiller olarak hizmet sinerjisi yaratacağız. Yalvaç’ta da Mustafa Eren kardeşimizin sonuna kadar arkasındayız. Seçilince de arkasında, Yalvaç’ın taleplerinin emrinde olacağız. Üç vekil olarak biz Mustafa Eren’in arkasındayız, biz her daim onu destekleyeceğiz, o da Yalvaç’ta icraatini yapacak, hizmetini verecek. Yalvaçlım bunu böyle bilsin, maceraya prim vermesin. Ak Partili belediyeyi bize verin, Mustafa Eren’i seçin, Yalvaç’ı ayağa kaldıralım. Yalvaçlı hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum, Mustafa Eren’e ve bize sahip çıksınlar.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.