logo

28 Kasım 2017

Fen Lisesi’nde Matematik Oyunları Projesi Gerçekleştirildi

Yalvaç Fen Lisesi Erasmus+ Stratejik Okul Ortaklıkları Matematik Oyunları (Math Games) projesi kapsamında planlama toplantısını düzenlemek üzere Litvanya , Romanya, İtalya ve Bulgaristan’dan gelen konuklarını geçtiğimiz hafta içerisinde Yalvaç’ta ağırladı.

Proje tanıtımı, planlama semineri ve toplantılarının yanı sıra 2 yıl sürecek bir ortaklığın ilk adımı olan kaynaşma aktiviteleri, kültürel ve sosyal aktivitelerle dolu 3 gün geçirildi. Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi TÜTÜNCÜ, Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar KAYA ve değerli iş adamı Mustafa BÜYÜKKUTLU’nun katkılarıyla eşine az rastlanacak organizasyonlarla Yalvaç Fen Lisesi yine farkını ortaya koydu.

Özellikle 4 ayrı ülke için tasarlanmış 4 farklı sınıfta öğrencilerin misafir ülkelerin dillerinde şarkılar söylemesi ve o ülkelere özgü görsel ve videolarla sunular yapması misafirleri hem şaşırttı hem de mutlu etti.

Düzenlenen Tales Matematik Müzesi 2 gün boyunca Yalvaç’ta ki tüm okulların ziyaretine açıldı. Birbirinden ilginç matematik oyunları matematiğe farklı bir açıdan bakıldığında başarılı sonuçlar alınabileceğini ortaya koydu.

Geleneksel hale gelmiş Yalvaç Fen Lisesi kardeşlik günü öğle yemeğinde veliler ve öğretmenler tarafından hazırlanan ev yemekleri sunuldu. Yalvaç Belediyesi katkılarıyla düzenlenen akşam yemeğinde ise hem Yalvaç’a özgü yemekler servis edildi hem de okul müzik ekibi tarafından muhteşem bir müzik ziyafeti verildi.

Yalvaç, Eğirdir ve Antalya’da çeşitli tarihi bölgelere kültür gezileri düzenlenirken; Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, Yalvaç Müzesi Müdürü ziyaret edildi. Yapılan konuşmalarda kültürler arası etkileşimin önemi vurgulanarak herkesin bir dünya vatandaşı olduğu ve ortak yönlerin öne çıkarılmasının gerekliliği üzerine duruldu.

4 ülkeden 11 yabancı öğretmenin katıldığı etkinlikler sonunda Proje Koordinatörü Tuncay DOLMACI; “İyi niyetin olduğu her yerde kardeşliğin, dostluğun nasıl yeşerdiğini gözlerimizle gördük, yaşadık. Romanya, Litvanya, İtalya ve Bulgaristan’dan gelen öğretmenlerimiz insanlığın dilinin aynı olduğunu ve farklılıkların aslında hiçbir olumsuz anlamı olmadığını herkese ispatladılar. Onların bu içtenliğine karşılık olarak sıcak bir gülümsemeyi esirgemeyen ve emek veren destek olan herkese teşekkür ederim.” açıklamasını yaptı.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.