• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Nisan 2021

CHP’li ARI: Söylediğimiz Rakamlar Resmidir, Doğrudur

CHP İlçe Başkanı Ali Arı, geçtiğimiz hafta dile getirdiği  “Yalvaç’ta 9000 aile Sosyal yardımlaşma Vakfı’ndan yardım alıyor” şeklindeki açıklamasının arkasında olduğunu iddia etti.

Bilindiği gibi CHP İlçe Başkanı Ali Arı, geçtiğimiz hafta CHP’li milletvekillerinin Yalvaç ziyareti sırasında yaptığı bir açıklamada “Yalvaç’ta 9000 ailenin Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan yardım” aldığını ifade etmiş, bunun üzerine de Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer de bir açıklama yaparak, CHP’li Arı’yı rakamları çarpıtmakla suçlamış, gerçek sosyal yardım alan kişi sayısının Arı’nın ifade ettiği rakamın çok altında olduğunu belirtmişti.

Özer’in, CHP’nin halkı kandırarak siyaset yapmaktan vazgeçmesini ve söyledikleri yanlış bilgiler için özür dilemelerini istediği CHP İlçe Başkanı Arı da bunun üzerine yaptığı yeni bir açıklama ile Yalvaç’ta 9000 ailenin sosyal yardım aldığı iddiasını tekrarladı. İşte CHP’li Arı’nın açıklaması:

“Bu konuda polemik yapmak için değil, kayıkçı kavgası için değil son olarak gerçeklerin bilinmesi için şunları söylüyoruz, Ak Parti İlçe Başkanı,” tüm Yalvaç’ta 1410 aile sosyal yardım alıyor” demiş. Bizim Yalvaç’ta 9000 aile sosyal yardım alıyor dememize karşılık “yalan söylüyorsunuz” demiş. Bakınız, bizim söylediğimiz resmi rakamdır, doğrudur.

Şöyle ki; O, dokuzbin rakamının içinde yeşil kartlılar, kömür alanlar, soysal- ekonomik destek alanlar, yaşlı maaşı alanlar, engelli maaşı alanlar, onlara bakanların aldığı maaşlılar, gıda yardımı alanlar ve ülkemizin esas, öncelikli vatandaşları Suriye’liler var.

Yani bir eve kömür veya gıda yardımı yapılıyorsa o evde de 5 kişi varsa, 5 kişi yardım almış olur. Kaba hesapla 9000 yardım alan kişi sayısını 3 ile, 4 ile çarptığınızda da çıkan rakam bellidir.

Aslında sosyal devleti savunan parti CHP’dir. Bunun en güzel örneklerini CHP’li belediyelerde de görmekteyiz. Tabii ki ihtiyaç sahibi olan halkımıza devletimiz yardım edecektir. Biz burada söylediğimiz, Ak Parti yoksulluğu gidermek değil, yoksulluğu yönetip oy devşirdiğidir, bunun için eleştiriyoruz. Halkımızın sorunlarını dinliyor, çözümler üretiyoruz. Artık çarenin, çözümün CHP de olduğunun halkımız farkında. Saygılarımızla”.

 

İlgili haberler:

CHP’li vekiller Antmen ve Şevkin: CHP İKTİDARA YÜRÜYOR

Alperen Özer’den Ali Arı’ya Sert Eleştiri

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.