• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

03 Nisan 2021

Alperen Özer’den Ali Arı’ya Sert Eleştiri

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı’nın milletvekilleriyle yaptıkları ziyaretteki açıklamalarına tepki gösterdi.

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı’nın verdiği bilgiler ve yaptığı açıklamaların, yanlış ve yanıltıcı olduğunu belirten Özer, “Başkan Arı, CHP’nin genel siyasetindeki rakamları çarpıtarak siyaset yapma alışkanlığına uymuş, kendisine tavsiyem bu alışkanlığı bırakarak gerçekler üzerinden siyaset yapmasıdır.” dedi.

Başkan Özer, Arı’nın “Yalvaç Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan edindiğim bilgiye göre Yalvaç’ta 9000 aile yardım alıyor, kabaca bir hesapla burada yaklaşık 30 bin kişi yardım alıyor demektir.” şeklindeki açıklamasının tamamen hayali olduğunu belirterek, “CHP bu tarz yanlış bilgilerle halkı yanıltıyor, yanlış yönlendiriyor. Ben Yalvaç Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan bizzat bilgi aldım, bana verilen rakam tüm Yalvaç’ta sadece 1.410 hanenin yardımdan faydalandığı şeklinde. 9.000 hane nere, 1.410 hane nere? Başkan Arı’ya göre 46 bin nüfusa sahip Yalvaç’ın 30 bini sosyal yardımla geçiniyor. Böyle bir iddiayı gündeme getirmek istiyorsan, vakfa bir telefon açıp öğrenme ihtiyacını hissetmez mi insan? Bu rakamlarla yaptığın siyasetin hesabını sormazlar mı sanıyorsun?

Başkan Arı’nın bu açıklamasının iki ihtimali var: Birincisi, CHP’nin her zaman yaptığı gibi, halktan, vatandaştan, gerçeklerden uzak olması. İkincisi de sayın başkanın bilerek yalan söylemesi. Ben, ikincisini kendisine yakıştıramam, ama bu açıklama Yalvaç halkına karşı yapılmış bir ayıptır.

Halkı kandırarak siyaset yapmaktan vazgeçsinler ve bu söyledikleri yanlış bilgi için lütfen özür dilesinler.” dedi.

 

Bilgiç’e haksızlık yapılıyor

CHP’li Arı’nın “Ş.Karaağaç’lı olan Sayın Bilgiç’in de en başta OSB olmak üzere Yalvaç’a gelecek olan tüm hizmetleri engellediğini düşünüyoruz” şeklindeki ifadesine de tepki gösteren Özer, “2007’den bu yana 14 yıldır bu halka hizmet eden değerli milletvekilimizi böyle karalamaya ancak “Pes artık” denir. Sayın Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç, doğalgazın getirilmesinden cezaevinin yapılmasına, OSB’ye bugünün şartlarında 7-8 milyonluk kamulaştırma kaynağı aktarılmasından ek hastane binasına kadar her hizmetin altına imzasını atan bir büyüğümüzdür.

OSB’yi engellemek isteyen insan, hiç örneği görülmeyen bir kaynak aktarımıyla bugün 350 bin metrekarelik araziye kavuşulmasına sebep olan, o zaman için 2 milyonluk kaynağı, bugünün 7-8 milyonluk değerdeki ödeneğini aktarır mı?

Sadece Sayın Bilgiç değil, tüm milletvekillerimiz, Yalvaç’tan giden hangi talebe hayır demiş, hangi gelecek hizmeti engellemiş, böyle iftira, böyle yalan olur mu? El insaf artık, böyle karalamayla siyaset yapmayı bırakın. Gelin Yalvaç için yapıcı bir öneriniz, teklifiniz varsa onu konuşalım. Siz neler yapabileceksiniz, onu anlatın. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye yerleştirdiği bu kötü, yalan söyleme alışkanlığını artık bırakın. Yalvaçlı da tüm Türk halkı da bu siyaset yapma anlayışınıza yıllardır prim vermiyor, neden bir türlü akıllanmıyorsunuz, neden vazgeçmiyorsunuz bu siyaset tarzından?” dedi.

 

Kaymakam beyle uyum sağlayamadığımız iddiası mesnetsiz

Ali Arı’nın “Kaymakam Murat Kahraman bey, AKP’nin çıkarcı zihniyetiyle uyum sağlamadığı için 6 – 7 ay gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen gönderildi” sözlerini komik bulduğunu belirten Özer, “Murat Kahraman kaymakamımızla büyük bir uyum içinde çalıştık ve gitmesine çok üzüldük. Sayın kaymakamımız taşın altına elini koyarak Yalvaç OSB’yi çözülecek ilk konu olarak gündeme aldı ve bugün alınmış olunan mesafede büyük katkısı oldu. Muğla Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır. Yeni görevinde de başarılar diliyoruz. Bu da yine boş ve mesnetsiz bir ifadedir, ciddiye de almıyoruz.” karşılığını verdi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.