• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Nisan 2021

CHP’li vekiller Antmen ve Şevkin: CHP İKTİDARA YÜRÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile birlikte dün Isparta’yı ziyaret eden 20 CHP’li milletvekili bugün de ilçelerde partilileri ve halkla buluştu.

Bu kapsamda, CHP İçel Milletvekili Alpay Antmen ile CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin de bugün saat 10.00 sıralarında Yalvaç’a gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

Milletvekilleri Antmen ve Şevkin ilk olarak CHP ilçe teşkilat binasına geldiler. İlçe Başkanı Ali Arı’nın karşıladığı milletvekilleri, burada partilileri ile tanışarak bir süre sohbet ettiler.

Bu arada CHP İlçe Başkanı Ali Arı milletvekillerine Yalvaç’ı ve içinde bulunduğu sorunları anlattı. Arı, “Yalvaç’ın özellikle ekonomik alanda çok büyük sıkıntıları vardır. Esnaf büyük marketlerin açtığı şubeler nedeniyle artık işyerlerini kapatmaya başladı. Yalvaç’ta büyüyen, gelişen tek kurum var o da icra dairesidir. Bugün gelinen noktada Yalvaç Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan edindiğim bilgiye göre Yalvaç’ta 9000 aile yardım alıyor, kabaca bir hesapla burada yaklaşık 30 bin kişi yardım alıyor demektir. Bu durum ekonominin ne kadar kötü olduğunu göstermez mi?”

Yalvaç OSB, AKP tarafından engelleniyor…

Yalvaç insanının çalışkan bir yapıya sahip olduğunu belirten Arı, “1930 – 1940’lı yıllarda Yalvaç’ta deri ve dokuma olmak üzere iki fabrika bulunduğunu ve burada birçok Yalvaç’lının çalıştığını, ayrıca daha sonraki yıllarda 5 farklı kiremit fabrikasında üretim ve istihdam sağlandığını, tabakhane gibi bir değere sahip olduğunu ve böylelikle ekonominin canlı bir şekilde sürdürüldüğünü biliyoruz. Ancak zaman içerisinde tabakhane dışında tüm fabrikalar kapandı, dolayısıyla büyük bir gerileme yaşandı. Bugünlere geldiğimizde bir OSB konusu var Yalvaç’ta 20 yıl önce çalışmalarına başlanan Yalvaç OSB, AKP tarafından engelleniyor. Esas sebep ise bize göre AKP’li Milletvekili Bilgiç’tir. Yalvaç-Ş.Karaağaç çekişmesi öteden beri yaşanır. Ş.Karaağaç’lı olan Sayın Bilgiç’in de en başta OSB olmak üzere Yalvaç’a gelecek olan tüm hizmetleri engellediğini düşünüyoruz” dedi.

Bu arada Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman’ın dün Muğla Vali Yardımcılığı’na atanması ile ilgili de konuşan CHP İlçe Başkanı Arı, “Kaymakam Murat Kahraman bey, AKP’nin çıkarcı zihniyetiyle uyum sağlamadığı için 6 – 7 ay gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen gönderildi” dedi.

Antmen: Biz artık muhalefet partisi değiliz belediyelerde zaten iktidardayız

CHP İçel Milletvekili Alpay Antmen de konuşmasına Ak Parti iktidarının ekonomik olarak ülkemizi bitirdiğini ifade ederek başladı. “Ekonomiyi bitirdiler, liyakat diye bir şey kalmadı. Ülkemiz her alanda kötü durumda. İşte böyle bir ortamda bizler kimseyi ötekileştirmeden, karşı mahalleden de destek almamız gerektiğinin bilinci içinde olmamız lazım. Eski alışkanlıklarımızla yaptığımız muhalefet dönemi bitti. Bakın biz son mahalli seçimlerde yakaladığımız başarı ile artık muhalefet partisi değiliz, belediyelerde zaten iktidardayız. Kendi iç çekişmelerimizi de bir kenara bırakıp, AKP’nin berbat ettiği bu ortamda halkımıza kendimiz anlatmalıyız. Biz ne yapacağız, nasıl çözümler getireceğiz bunları anlatmak için uzun zamandır halkımızın içindeyiz” dedi.

Şevkin: Anadolu’yu karış karış geziyoruz…

İstanbul büyükşehir Belediyesi seçimlerinden bu yana CHP’den 25-30 milletvekiliinin sürekli halkın arasında olduğunu belirten Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, “Sayın genel başkanın talimatıyla Anadolu’yu karış karış geziyor, vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyor, ve buna nasıl çözüm bulacağımızı anlatmaya çalışıyoruz. Bizim kimseyle sorunumuz yok, gittiğimiz yerlerde iktidara geldiğimizde neler yapacağımızı halkımıza anlatıyoruz. Bizi misafir ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Sohbet sırasında milletvekilleri ve beraberinde gelen misafirlere Yalvaç’ın yöresel tatlarından Hamursuz, Güllaç ve Baklava ikram edildi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ziyareti

Parti teşkilatı ziyaretinin ardından CHP’li milletvekilleri Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne geldiler. Burada Kooperatif Başkanı Sürmeli Yağcı tarafından karşılanan CHP’liler, kooperatif çalışmaları ve esnafın durumu hakkında bilgi aldılar. Kooperatif Başkanı Yağcı, “Sizler bizim TBMM’deki sesimizsiniz, sıkıntılarımızı isteklerimizi dile getiriyorsunuz, sağolun. Küçük esnaf çok zor durumda, onlara sahip çıkalım. Özellikle marketlerden dolayı yaralıyız. Çiftçinin, üreticinin durumu belli, hayvancılık da öyle, maliyetler günden güne artıyor. Esnafın büyük çoğunluğu Bağkur primini ödeyemiyor. Bize, esnafa sahip çıkılması lazım” dedi.

Arı: Yalvaç’taki meslek odalarının başkanları neden sessiz?

Burada söz alan CHP İlçe Başkanı Ali Arı, Yalvaç’taki meslek odalarının başkanlarının esnafın sorunlarını dile getirmediğini ifade ederek “Oda başkanlarımız Yalvaç’ın, esnafın sorunlarını dile getirmekten çekiniyorlar, acaba iktidardan mı korkuyorlar? Evet hizmetlerin yapılabilmesi noktasında iktidarla da diyalog halinde olmaları gerekli ancak bu durum onları temsil ettikleri esnafın sorunlarını dile getirmekten alıkoymamalıdır” dedi.

CHP heyetiyle birlikte Yalvaç EKK’ye gelen kooperatifin eski başkanı Selami Akgün de kendisine iletilen bir sorunu dile getirdi. Akgün’ün belirttiğine göre Halkbankası, kullandırdığı kredinin %10’unu kredi kartına yönlendiriyor, parayı kendi insiyatifinde bulunduruyor. Akgün, bu durumdan kredi kullanan esnafın şikayetçi olduğunu ve bunun TBMM’de dile getirilmesini talep etti.

Esnaf Ziyaretleri…

Geçtiğimiz günlerde çıkan yangında büyük zarar gören Terziler Sitesi esnafı için geçmiş olsun dileklerini ileten CHP’li milletvekilleri de esnafın yaşadığı sıkıntıların artık dayanılmaz noktada olduğunu tüm Anadolu’yu karış karış gezerek gördüklerini ve bildiklerini belirterek çözüm için CHP’nin neler yapacağını anlattıklarını ifade ettiler.

CHP’liler daha sonra Yalvaç Belediyesi’ne giderek MHP’li Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’yü ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. CHP’lileri kapıda karşılayan Başkan Tütüncü, “Oy veren –vermeyen ayrımı yapmadan herkese eşit olarak hizmet götürme gayreti içerisindeyiz” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Belediye ziyaretinin ardından CHP’liler esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaf ziyareti sırasında CHP’li milletvekilleri ve diğer partililer MHP İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez’in işyerini de ziyaret etti.

Antmen: CHP İktidara Yürüyor…

Ziyaretler sırasında CHP’nin iktidara yürüdüğünü belirten İçel Milletvekili Alpay Antmen, “Genel Başkanımızın talimatıyla aylardır 25-30 civarında milletvekili sürekli sahadayız. Halkın sıkıntılarını dinliyor, yapmak istediklerimizi, çözüm yollarını anlatıyoruz. Halkın bize dönüşü olumlu. Bugün AKP’nin yaşattığı sıkıntılardan bunalan vatandaşlarımızın CHP’ye olan ilgisini görüyoruz” dedi.

CHP’liler esnaf ziyaretlerinin sonunda geçtiğimiz günlerde çıkan yangında büyük zarar gören ve neredeyse tamamen boşalan Terziler Sitesi’ni ve zarar gören esnafı ziyaret ettiler. Geçmiş olsun dileklerini ileten CHP’li Milletvekilleri Antmen ve Şevkin burada oluşan yaranın iyileşmesinin takipçisi olacaklarını belirttiler.

CHP’li Milletvekilleri Antmen ve Şevkin Yalvaç ziyaretinin son anlarında Yalvaç Müzesi’ni de ziyaret ederek Müze Müdürlüğünde görevli personelden bilgi aldılar. Milletvekilleri saat 17.00 sıralarında Yalvaç’tan ayrıldılar.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.