• MODA YAPI
 • osman-köse-ak-parti-aday-adayı
 • osman-köse

logo

100. YILI ETKİNLİKLERİ KUTLAMA PROGRAMI

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. yıl dönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının anlam ve önemine yakışır bir şekilde ve en geniş katılımla kutlanması için, ‘29 Ekim 2023 Cumhuriyet Bayramı Kutlama Faaliyetleri Programı aşağıdaki şekilde kararlaştırılmıştır. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri 23 Ekim Pazartesi başlayıp, 29 Ekim 2023 Pazar günü 24.00’e kadar devam edecek.

Dün yapılan resim ve kitap sergilerinin açılışlarının ardından Kutlama Komitesinin açıkladığı programa göre bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve görevli liselerin sorumluluğunda kendisine belirlenmiş olan konu hakkında Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası binasında saat 14.00’da sunum yapacaktır. Her lise 15 öğrenciyle katılım sağlayacaklar.

25 Ekim 2023 ÇARŞAMBA

 • Yürüyüş ve Bisiklet Turu: Yalvaç Gençlik Merkezi sorumluluğunda saat 09.30’da 100 genç ile doğa yürüyüşü ve bisiklet turu düzenlenecektir. Yalvaç Gençlik Merkezi Müdürlüğünce güzergahlar İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve İlçe Sağlık Müdürlüğüne bildirilerek gerekli önlemlerin alınması sağlanacaktır.
 • Konferans: Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi sorumluluğunda saat 11.00’da Şehit Süleyman Kalkan Konferans Salonunda ‘Cumhuriyet’ temalı konferans yapılacaktır.
 • Konser: Yalvaç Müzik Kültür Sanat Derneği sorumluluğunda Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odasında saat 30’da konser düzenlenecektir.

26 Ekim 2023 PERŞEMBE

Şiir Dinletisi: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve görevli liselerin sorumluluğunda belirlenen şiirler öğrenciler tarafından Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda saat 14.00’ da şiir dinletisi olarak icra edilecektir. Her Lise 15 öğrenciyle katılım sağlayacaklardır.

27 Ekim 2023 Cuma

 • Şehit Kabirleri Ziyareti: Yalvaç Belediyesi, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Müftülük sorumluluğunda saat 10:00’da ilçe merkezinde bulunan şehit kabirleri ziyaret edilecektir.
 • Kuran’ı Kerim Tilaveti: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu sorumluluğunda saat 12.00’ da Devlethan Camii de Kuran’ı Kerim tilaveti ve hutbe okunacaktır.
 • Şiir Dinletisi: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sorumluluğunda ilçemizde görevli öğretmenler tarafından saat 20:00’da Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda şiir dinletisi yapılacaktır.

28 Ekim 2023 CUMARTESİ

Çelenk Sunma Töreni, Araç Konvoyu:

 • Çelenk sunma programı saat 12.45’ te Yalvaç Anlayan Meydanında tüm merkez okul ve kurum müdürlerimiz ve 20 öğrenci, 2 öğretmen, bayrak ve flama eşliğinde katılacaklardır.
 • Kaymakamlık makamı çelengi İlçe Kaymakamı Haluk Şimşek tarafından, Belediye Başkanlığı çelengi İlçe Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü tarafından sunulacak olup, çelenkler 28 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 12.45’te Anlatan Meydanında hazır bulundurulacak, Çelenk Sunma Töreni saat 13.00’da yapılacaktır.
 • Çelenkler, program sunucusu ve tören yöneticisinin daveti üzerine protokol sırasına göre, Atatürk Anıtı’na sunulacaktır.
 • Çelenklerin sunuluşunun ardından verilecek komutla bir dakikalık saygı duruşu müteakiben İstiklal Marşı söylenecek, Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi öğrencilerinden 4 kız 2 erkek öğrenci tarafından Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.
 • 29 Ekim 2023 PAZAR

A-TEBRİKLERİ KABUL TÖRENİ:

29 Ekim 2023 Pazar günü 09.15 — 09.30 saatleri arasında İlçe Kaymakamı Sayın Haluk Şimşek, Kaymakamlık Makamında protokol sırasına göre tebrikleri makamında kabul edecektir.

B-ANLATAN MEYDANINDA VE STATTA YAPILACAK FAALİYETLER:

Saat 09.20′ da yürüyüş kortejine katılacak bando ve öğrenci grupları ve diğer gruplar yerlerini alacaklardır.

-Saat 09.30’da Sayın İlçe Kaymakamı ve Sayın Belediye Başkanı önderliğinde bando takımı   eşliğinde 1923 öğrenci tarafından taşınacak Bayrakla stada kadar halk yürüyüşü düzenlenecektir.

-Saat 10.00-10.05’de görevli idareci ve öğretmenler tarafından öğrencilerin statta yerlerinin alınması sağlanacaktır.

-Saat 10.05-10.10’da Yalvaç İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Cumhuriyetin 100 Yılı görseli yapılacaktır.

-Saat 10.10 – 10.15 saatleri arasında Sayın İlçe Kaymakamı beraberinde Sayın Belediye Başkanı olduğu halde yaya olarak statta törene katılanların ve halkın bayramının kutlayacaklardır.

-Saat 10.15’te kutlamadan sonra tören yöneticisinin vereceği komut üzerine, bir dakikalık saygı duruşunu müteakiben İstiklal Marşı söylenecek, Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi öğrencilerinden dört kız ve iki erkek öğrenci tarafından Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir. Bu esnada Yalvaç Ziraat Odası tarafından dronla tören alanında gül suyu serpilecektir.

-Saat 10.17-10.20’de İlçe Kaymakamı Sayın Haluk Şimşek tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacaktır.

-Saat-10.20-10.25’te Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi Müdürlüğünce belirlenen öğrenci tarafından “Türkiye’m” adlı şiir okunacaktır.

-Saat 10.25-10.35’te Yalvaç’ta görevli öğretmenler tarafından halk oyunu gösterisi sergilenecektir.

-Saat 10.35-10.55’te Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi Müdürlüğünce belirlenen öğrenciler tarafından şahlanış oratoryosu sergilenecektir.

-Saat 10.55-11.15’te Yalvaç Belediye Karate Kursu ekibi tarafından karate gösterisi yapılacaktır.

-Saat 11.25-11.30 Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi Müdürlüğünce belirlenen öğrenci tarafından “Birlik” adlı şiir okunacaktır.

-Saat 11.30-11.40’da Yalvaç Çınar Spor Kulübü tarafından tekvando gösterisi yapılacaktır.

-Saat 11.40-11.45‘te Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi Müdürlüğünce belirlenen öğrenci tarafından “Bir Elif Bir Mehmet Olmak” adlı şiir okunacaktır.

-Saat11.45-11.55’teYalvaçÇınarSporKulübütarafından KickBoks gösterisi yapılacaktır.

-Saat 11.55-12.25’ te Bando ekibi tarafından Cumhuriyetin 100. yılına uygun marşlar söylenecektir.

-Saat 12.25-12.45’ te Burdur Halk Oyunları ekibi tarafından halk oyunları gösterisi yapılacaktır.

-Saat 12.45-13.00’te Yalvaç Belediyesi mehteran ekibi tarafından mehteran gösterisi yapılacaktır. Bu esnada Yalvaç Ziraat Odası tarafından dronla tören alanında gül suyu serpilecektir.

-Saat 13.00-13.10’da Yalvaç güvercin yetiştiricileri derneği tarafından 100 güvercin uçurtulacaktır.

-Saat 13.10-13.25’ te 100. yıl etkinlikleri kapsamında yapılan sportif faaliyetlerde dereceye giren vatandaş ve öğrencilere ödül töreni yapılacaktır.

-Saat 13.00’den sonra tüm katılımcılara Yalvaç Ziraat Odası başkanlığı tarafından yemek ikramı yapılacaktır.

-Saat 19.23 Isparta Bando ekibi eşliğinden Anlatan Meydanından başlanarak Atatürk Lisesi kavşağı, hastane caddesi, Otel Pisidia önü, Çınaraltı Meydanı ve belediye binası önünde son bulacak şekilde halk yürüyüşü yapılacaktır. Ardından Anlatan Meydanında bando gösterisi devam edecek olup Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan havai fişek gösterisi yapılacaktır.

 1. Grup Araçların Toplanma Yeri: 30 Motor ve Makam araçları Hükümet Konağı önünde  sıralanacaklardır.
 2. Grup Araçların Toplanma Yeri: Esnaf ve Sanatkârlar Odası sorumluluğundaki araçlar Türkerler parkı önünden başlamak üzere müze caddesi boyunca sıralanacaklardır.
 3. Grup Araçların Toplanma Yeri: İlk traktör Yalvaç Ziraat Odası önünde olacak şekilde İlçe Jandarma Komutanlığı istikametinde sıralanacaklardır.

Hareket: Hükümet konağı önünden başlanarak sırasıyla 1. grupta bulunan araçlar hareket edecek olup, Türkerler parkı önüne gelindiğinde 2. grupta bulunan Esnaf ve Sanatkârlar Odası sorumluluğundaki ilk araçtan başlanmak üzere, Yalvaç Ziraat Odası önüne gelindiğinde 3. grupta bulunan Yalvaç Ziraat Odası sorumluluğundaki ilk traktörden başlanmak üzere konvoy sırası oluşturularak hareket edilecektir.

Güzergâh: Araç konvoyu Hükümet konağı önünden başlanarak, Atatürk Lisesi caddesi, Yalvaç Ziraat Odası önü, Sücüllü kavşağından şehir merkezi istikametine dönülerek, hastane caddesi, petrol ofisi önü, Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kavşağından Otel Pisidia İstikametine dönüş alınarak, Çınaraltı önünden devam edilecek Hükümet Konağı önünde son bulacaktır.

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli yol güvenlikleri ile araçların düzgün bir şekilde korteje katılmaları sağlanacaktır.

9-23-29 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde çevre düzeni, bakımı, hoparlör, ses düzeni ve platform kurulması, Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olup, gerekli güvenlik tedbirleri İlçe Emniyet Müdürlüğünce alınacaktır.

10-29 Ekim 2023 Cumartesi günü havanın yağışlı olması halinde, tören programı aynı gün ve saatte, Yalvaç İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı kapalı spor salonunda gerçekleştirilecektir.

Merkez okullarımızdan 50 öğrenci ile katılım sağlanacaktır. Bu konudaki tedbirler görevli okul müdürlüğü tarafından alınacaktır.

 • Programın kapalı spor salonunda yapılması halinde, programın tüm bölümleri icra
 • 23-29 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde İlçe Sağlık Müdürlüğü katılımcıların güvenliği için ambulans ve sağlık ekibi bulunduracaktır.

Kutlama Komitesi

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.