• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Eylül 2017

YAZARIMIZ A. ZAFER ARISOY’UN MUTLU GÜNÜ

Gazetemiz yazarı E. Alb. A. Zafer Arısoy ve eşi Şükran Arısoy’un oğulları Mimar Mehmet Batıkan Arısoy ile İzmirli Mustafa Alınak ve Ayşe Alınak’ın kızları Mimar Gamze Hacer Alnıak,  geçtiğimiz Pazar akşamı Fenerbahçe Orduevi’nde yapılan sade bir düğün töreni ile dünya evine girdiler.

Düğüne; tarafların ailelerinin yanı sıra İstanbul’da ikamet eden Ispartalılar, komşuları, gençlerin iş ve okul arkadaşları ile A Zafer Arısoy’un mensubu olduğu Kadıköy’deki çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile siyasi partideki dostları hazır bulundular.

Düğüne katılan hemşerilerimizden, Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı ve Eski Bakan Erkan Mumcu, İşadamları Atakan Yazgan, Şinasi Demirel, Bülent Sarıgül, Ayhan Durgun, Hasan ve Birol Köstüklü, Mevlüt Peker, Kenan Kolat, Ramazan Bıyıklı ve Erhan Akdoğan’ın yanı sıra, Isparta Gönül Birliği Derneği Eski Başkanları Y. Müh. Ali Faik Aşçı, Av. Ayhan Gültekin ve şimdiki Başkan Dr. Doğan Uysal, Yalvaçlılar Derneği Başkanı Ali Mahir Kadayifci, Senirkentliler Derneği Eski Başkanı Ali Tavlı, Sücüllülüler Derneğinden Ramazan Şahin ve Mali Müşavir Sedat Şallı, Emekli Albaylar Raşit Özgül ile Ufuk Imızoğlu dikkati çeken davetliler arasındaydı.

Düğünün hemen başında kıyılan nikâhta hemşerilerimiz İşadamları Bülent Sarıgül ve Hasan Köstüklü, Em. Albay Ergin Arkılıç’ın yanı sıra Arısoy’un eski komutanı Em. Albay Mithat Sürenoğlu, Kadıköy ADD Başkanı Av. Belgin Esatoğlu ve Kadıköy Türk Ocakları Başkanı Prof. Acar Sevim şahitlik yaptılar.

Ayrıca Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Nuri Okutan ve İrfan Bakır, İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, CHP PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu çelenkleri ve telgrafları ile yeni evlilere mutluluk dilekleri içeren mesajlar gönderdiler.

Hemşerilerine düşkünlüğü ile bilinen Arısoy, “Küçük oğlum Av. Ziya Metehan’ın eşi ve ilk gelinimiz Av. Kamile Yılmaz Arısoy’un Isparta Aksu ilçesinden olması ile övünürken bu defa, bir İzmirli ile vilayet sınırlarımızın dışına çıktık. Ancak yine de yeni gelinimizin anne tarafından Beyşehir Eğirler köyünden olduğunu keşfettim. Bu köyün menşeinin de, Eğirdir veya Yalvaç Eğirler köyünden göç eden bir grup olduğunu öğrenerek rahatladık ve sonuçta ilimize teğet geçerek mevzuyu yine 32’ye bağladık.” sözleriyle mutluluklarını ifade etti.

Biz de Özyalvaç Gazetesi olarak Arısoy ve Alınak ailelerini kutlarken genç çiftin, bir ömür boyu mutlu olmalarını ve vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmelerini diliyoruz.

zafer-arisoy-dugun3

zafer-arisoy-du

zafer-arisoy-dugun2

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.