• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Ağustos 2018

Yaşlı Bakımevi sürüncemede kaldı, yaşlılarımız isyanda

Yalvaç’ta açılışı yılan hikayesine dönen Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ nin akıbeti halen belirsizliğini korurken, bu güzide kurumdan hizmet almak için bekleyen yaşlılarımız haklı olarak isyan ediyorlar.

Alınan bilgiye göre, hayırsever işadamı hemşehrimiz Mustafa Büyükkutlu tarafından yaptırılan Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin geçici kabulü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılmasına karşın, bir takım eksiklikler olduğu belirtilerek kesin kabulünün yapılmadığı kaydediliyor.

Şu an binada fiziki anlamda bir takım eksiklikleri olduğu kaydedilirken, diğer taraftan da binada herhangi bir eksiğin bulunmadığı, hatta tüm mefruşatının da satın alarak yerleştirildiği belirtiliyor. Şu anda bakanlıkların birleşmesi nedeniyle bir belirsizlik olması süreci daha da yavaşlatırken;diğer yandan Maliye Bakanlığı tarafından bu kurum için 25 kişilik kadro tahsisinin yapılmasının beklendiği ifade ediliyor.

Bu kurumun açılmasını dört gözle bekleyen yaşlı hemşehrilerimiz de belirsizlik nedeniyle üzüntü duyuyor.

Yapımı tamamlanan, ancak henüz hizmete açılamayan Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 52 oda ve 64 yatak bulunduğu öğrenildi. Bunlardan 40 tanesi tek yataklı odada bulunurken, 12 tane suit oda ise çift kişilik olarak eşlere hizmet verebilecek.

64 kişilik kontenjanın % 25’i, yani 13 tanesi ise bakanlıkla yapılan protokol gereği, binayı yaptıran Büyükkutlu Eğitim Yardım ve Sosyal Dayanışma Vakfı tarafından tahsis edilecek.

Bizler de çok önemli bir görev üstlenecek bu kurumumuzun bir an önce hizmete açılması için değerli büyüklerimizin bu haklı isyanını yetkililere duyuruyoruz. Lütfen, bu konuyla ilgilenin ve çok sayıda ihtiyaç sahibi insanımızın bu hizmetten yararlanmasını sağlayın, ilçemize de bu güzide kurumu kazandırın.

BELEDİYE MERKEZE PARKI TAHSİS ETTİ, PEYZAJINI YAPTI

Diğer yandan, Yalvaç Belediyesi, Büyükkutlu tarafından yaptırılan Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında bulunan büyük park alanını merkeze tahsis ederken; gerek bu park alanı gerekse merkezin bahçesindeki peyzaj düzenlemesini de gerçekleştirerek hizmete hazır hale getiriyor. Duyarlığından dolayı belediyemizi kutluyor, devamını bekliyoruz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.