• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Aralık 2020

Yalvaçlı genç girişimciden ulusal marka: BABISH HOME

Isparta neden bir İnegöl olmasın?

Genç Yalvaçlı girişimci hemşehrimiz Ünal Turan, mobilya sektöründe çocuk tarafının büyüdüğünü gördü, sektöre iddialı bir giriş yaptı: BABISH HOME…

 

Mobilya sektöründe bebek-çocuk ve genç tarafının büyüdüğünü görüp, Türkiye’deki hatta yurt dışındaki ihtiyacı karşılamayı hedefi ile yola çıkan Ünal Turan, avukatlığı bıraktı ve babasının 40 yıllık mesleğinde önemli bir girişime imza attı.

 

Amacı, çocuk mobilyasında Türkiye markası oluşturmak: Babish Home…

İstanbul Beykent Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra staj dahil 2 yıl avukatlık yapan Ispartalı Ünal Turan, babasının 40 yıllık mesleğinde Türkiye markası oluşturmak için Isparta’da önemli bir girişime imza attı. Mobilya sektöründe büyüyen çocuk tarafındaki ihtiyaç doğrultusunda önce internet üzerinden satış yapan Ünal Turan, şimdi Sav bölgesinde fabrika kurdu, IYAŞ Bulvar AVM’de de markasını büyütmek için mağaza açıyor. Çocuk mobilyasında Türkiye markası olmak isteyen Ünal Turan, ürünlerini Babish Home ismi altında üretip, pazarlayacak.

Yalvaç’ta 40 yıldır mobilyacılık yapan babası Doğan Turan’ın mesleğini sürdürmek ve çıtayı yükseltmek amacıyla avukatlığı bırakan Ünal Turan, markasını Babish Home olarak belirledi. Sav bölgesinde IYAŞ’a ait taşınmazdan 1500 m2 kapalı alana sahip yer kiralayan Ünal Turan, burada bebek, çocuk ve genç odası başta olmak üzere her türlü mobilya ürününün üretilebildiği bir tesis kurdu. 3 bin m2 de açık yalana sahip Babish Home üretim tesislerinde her türlü makine ve teçhizat bulunuyor. Babish Home markalı bebek, çocuk ve genç odaları üretiminin yanı sıra aksesuar, ahşap oyun gurupları ile mutfak, yatak odası, tv ünitesi ve gardolap ürünleri de üretilecek. Üretimde biri iç mimar olmak üzere toplamda 11 kişiye istihdam sağlanıyor.

Ünal Turan’ın Babish Home markasını Türkiye markası yapma hedefi doğrultusundaki girişimleri fabrika ile sınırlı değil. İnternet sitesi üzerinden e-ticarete devam edecek olan Turan, IYAŞ Bulvar AVM’de de showroom açacak. Babish Home satış mağazası ocak ayı içerisinde IYAŞ Bulvar AVM’de hizmete girecek.

Türkiye’de mobilya sektörünün her geçen gün büyüğünü, dış ticaret pazarının da yüksek bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Ünal Turan, “Avukatlık stajım ve 1 yıllık aktif avukat olarak görev yaptıktan sonra baba mesleğini sürdürme ve markalaşma yolunu seçtim. Büyüklerimizin sözünü dinleyerek bu alanda faaliyete başladım. Babam Yalvaç’ta 40 yıllık mobilyacı. Önemli bir tecrübeye sahip. Bu tecrübe ışığında daha büyük işler yapabiliriz diye düşündüm. Isparta merkezde fabrikamızı kiraladık, üretime başladık. Mağazamızı da yakında açacağız. Fabrikamızda da bir showroomumuz var. Bebek, çocuk ve genç oda mobilyaları pazarının giderek büyüdüğünü gözlemliyoruz. İnsanların talebi çok fazla. İstedikleri ürünü istedikleri kadar bulamıyorlar. İlk adım olarak e-ticarete başlamıştık. İnternet üzerinden çok sayıda ürün sattık. Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderiyorduk. Yalvaç’taki fabrikamızda yapıp, Türkiye’ye gönderdik. Bu alanda neden bir Türkiye markası olmayalım? Dedik. İnşallah markalaşacağız. Isparta’nın bir markası olarak Türkiye’ye sonra dünyaya adımızı duyuracağız.

İnternet satışımız devam ederken, Isparta ve çevresine hizmet vereceğiz. Türkiye pazarına girmeye çalışacağız, yurt dışı pazarını zorlayacağız. Amacımız dünyaya ihracat yapmak. Ben bu konuda başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Sav Yolu Metemar Fabrikası karşısı.

Mağaza: IYAŞ Bulvar AVM -Tel: 0543 628 00 08 (Kaynak: son32.com)

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.