• MODA YAPI

logo

28 Temmuz 2021

Yalvaç’ın 1,5 yıllık Covid-19 bilançosu: 3.500 vaka, 52 vefat

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19, her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de hayatı felç etmişti. Covid-19 salgınının Yalvaç’taki yaklaşık bir buçuk yıllık bilançosu da belli oldu.

Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan verilerek göre, Türkiye genelinde salgının başından bu yana, 27 Temmuz itibariyle toplam 5.638.178 vaka tespit edilirken, toplam vefat sayısı da 51.048 olarak açıklandı.

Peki  bugüne kadar Koronavirüs’ün Yalvaç için bilançosu ne oldu? Kaç can aldı? Kaç kişi Koronavirüs’e yakalandı? Kaç doz aşı yapıldı?

Gazetemizin edindiği bilgiye göre, 2020 Mart ayında başlayan pandemi sürecinde ilçemiz Yalvaç’ta sağlık kuruluşları tarafından toplam 8.600 Covid-19 testi uygulandı.

Testler sonucunda, ilçemizde yaklaşık bir buçuk yıl boyunca yaklaşık 3.500 pozitif vaka tespit edildi.

Bu vakalardan 52’si yaşamını yitirirken, toplam yoğun bakım sayısı 77, toplam entübe sayısı 14 olarak tespit edildi. Bu rakamlara Yalvaç dışında tedavi gören ve sayısı tespit edilemeyen hemşehrilerimizin dahil olmadığı öğrenildi.

27 Temmuz 2021 itibariyle ilçemizdeki mevcut pozitif vaka sayısının da 57 olduğu kaydedildi.

Diğer yandan, Türkiye genelinde 14 Ocak 2021’de başlayan aşılama çalışmaları ilçemizde de yoğun bir biçimde gerçekleştirildi. Alınan bilgiye göre, Yalvaç’ta geride kalan altı ayda 24.440 doz Sinovac ve 18.200 doz Biontech aşısı vatandaşlarımıza uygulandı.

Normalleşme kararlarının ardından vakaların yükselme eğiliminde olduğunu belirten ilgililer, vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına bireysel olarak uyumlarının büyük önem taşıdığını belirterek, aşılamanın tamamlanmasının önemli olduğu kadar bireysel tedbirlere dikkat edilmesinin de hastalıkla mücadele açısından hayati olduğunu ifade ettiler.

Pandemi sürecinde fedakarca hizmet veren sağlık personelimize teşekkür ediyor, vatandaşlarımızın aşılama çağrısını ve tedbirlere uymasını diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.