• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

06 Ağustos 2018

Yalvaç OSB’yi seçim dönemi değil, şimdi konuşalım

Ülke çapında yaşanan ekonomik kriz ve işsizlik sorununu, ilçemiz Yalvaç, çok daha ağır şekilde uzun süredir yaşıyor ve yaşamaya devam edecek gibi görünüyor.

Bu konuda, ilçemizin önünü açacak en önemli yatırım olan Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin resmen kurulduğu 2000 yılının üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen, halen daha hayata geçirilememesi sorununa artık el atılması, tüm Yalvaçlı hemşehrilerimizin en çok üzerinde durduğu konuların başında geliyor.

Tabii ki, bu süreçte hiçbir şey yapılmamış değil. Kamulaştırmaların bitirilme aşamasına gelmesi, altyapı projesinin tamamlanması, mahkeme sürecinin tamamlanmasının ardından altyapı çalışmalarına başlanabilecek düzeye gelmesi atılan olumlu adımlar.

Ancak, şu anda, ilçemizde bu konuyla ilgili kurum ve kuruluşlar arasında yeterince işbirliği ve koordinasyonun olmaması ve belirli bir yol haritasının çizilememiş olması, Yalvaç OSB’nin geleceğiyle ilgili ümitvar olmayı ne yazık ki engelliyor.

8 ay sonra belediye seçimlerinin yapılacağı da göz önüne alındığında, tüm Yalvaçlılar’ı ilgilendiren bu hayati konunun, siyaset malzemesi yapılması kaçınılmaz olacak ve birlik içinde gerekli adımların atılmasına olumsuz etkisi, yatırımı yine sürüncemede bırakacaktır. Bu endişeyi dile getiren halkımız, en kısa sürede bir OSB toplantısı yapılmasını istiyor.

Seçim dönemi, bu konunun bir polemik konusu haline getirileceğini, bunun da, tüm Yalvaçlı’yı ilgilendiren bu hayati konuda birlik ve beraberlik yaratılamayacağını savunan vatandaşlar, “Yalvaç OSB’nin bir numaralı ortağı Isparta İl Özel İdaresi, ikincisi Yalvaç Belediyesi, üçüncüsü de Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası. Yani, siyasi yönü ağır basan kurumlar. Bu kurumların yönetici ve temsilcileri, yarın seçim dönemi birbiriyle yarışacak.

O yüzden, seçim dönemine kalmadan, en kısa sürede, hem siyasi aktörlerin hem kurum yöneticilerinin ve hem de yatırımcı işadamlarımızın bir araya geleceği bir organizasyonla artık Yalvaç OSB’ye bir yol haritası çizilmelidir. Bu konuda, Yalvaç TSO’nun yeni ve genç başkanı Yalçın Kurucu ve ekibinin öncülük etmesi uygun olacaktır. Doğalgaz işinde nasıl bir araya gelindi ve sonuç alındıysa, aynı yöntem Yalvaç OSB için de uygulanabilir. Bu konuda yetkili ve ilgilileri harekete geçmeye davet ediyoruz.” dediler.

Biz de ilgililere bu çağrıyı duyuruyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.