• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

07 Kasım 2017

YALVAÇ, KARDEŞ ŞEHİR CENON’U AĞIRLIYOR

cenon-yalvac6

Fransa’nın Bordeaux şehrine bağlı Cenon ilçesinin Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri bir dizi etkinlik için Yalvaç’a geldiler.

Yalvaç’lıların yoğun olarak yaşadığı Fransa’nın Bordeaux şehrine bağlı Cenon ilçesi ile Yalvaç arasında 2015 yılında imzalanan “Kardeş Şehir” protokolü sonrasında yapılan karşılıklı ziyaretler devam ediyor. Geçtiğimiz Pazar akşamı Yalvaç’a gelen kardeş şehir Cenon Belediyesi heyeti dün Yalvaç’ta çeşitli ziyaretler yaptı. Heyette Cenon Belediye Başkanı Jean Francois Egroon ve Belediye Meclisi üyelerinin yanısıra Yalvaçlı Başkan Yardımcısı Cihan Kara da yer aldı.

Cenon Belediye Başkan ve Meclis üyeleri Yalvaç Belediyesi ziyaretinin ardından ilk olarak “Cenon Kavşağı” adı verilen ve bu şehrin kurtuluşunun sembolü olan ceylan heykellerinin dikildiği kavşağın açılışına katıldı. Abacılar Mahallesi Turgut Özal Bulvarı üzerinde Petrol Ofisi yanında düzenlenen “Cenon Kavşağı”nın açılışında konuşan Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü “Kardeş şehir olarak yaptığımız protokol sonrası 2016 Mayıs’ında biz Cenon’u ziyaret etmiştik, şimdi de onlar bize iadei ziyarette bulunarak bizi onurlandırdılar. İlişkilerimizin geliştirilmesi ve kardeşliğin bir nişanı olarak kendilerine bir jest yapmak istedik ve böyle bir çalışma yaptık” dedi.

cenon-yalvac2

Cenon Belediye Başkanı Jean Francois Egroon da Cenon’un sembolü olan ceylanları Yalvaç’ta görmekten mutlu olduklarını ve kardeşliğin geliştirilmesi adına yapılan bu çalışmayı yapan Yalvaç Belediye Başkanı Tütüncü ve belediye personeline teşekkür etti ve kurdela kesimi yapılarak kavşak açılışı tamamlandı.

Heyet daha sonra Pazartesi günleri kurulan halk pazarını, yöresel Yalvaç Ekmeği fırınlarını ve keçe imali yapılan işyerlerini ziyaret ettiler. Bu ziyaretlerin ardından heyete Yalvaç Müzesi ve Psidia Antiokheia Antik Kenti gezdirildi.

Cenon Belediye Başkan ve üyelerinin Yalvaç ziyaretinin iki gün daha süreceği bildirildi.

cenon-yalvac4

cenon-yalvac3

cenon-yalvac7

cenon-yalvac8

cenon-yalvac9

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.