• MODA YAPI

logo

26 Temmuz 2020

Yalvaç için yetkililere acil çağrı

Dünyayı kasıp kavuran corona salgını ülkemizin birçok bölgesinde ve Isparta genelinde stabil bir seyir izlerken, son on günde ilçemiz Yalvaç’taki inanılmaz vaka artışı vatandaşlarımızı endişelendiriyor.

Normalleşme sürecinin başlamasıyla şehir dışından gelen çok sayıda hemşehrimiz ve Yalvaç’taki vatandaşlarımızın şehir dışı temaslarının sıklaşmasıyla, son on günde ilçemizde yaşanan corona pozitif vaka patlaması, bir kamu sağlığı tehdidi haline geldi.

Alınan gayrıresmi bilgilere göre son on günde 60’ın üzerinde pozitif vaka tespiti yapılması, bunun yanında onlarca filyasyon takibi altında vatandaşımızın bulunması, bunlara rağmen geniş kapsamlı tedbirler alınmaması endişe yaratıyor.

Kaymakam ve emniyet müdürü değişimi, jandarma komutanının geçici görevle Suriye’de bulunması gibi nedenlerle ilçe yönetiminde koordinasyon konusunda sıkıntı yaşandığını belirten vatandaşlar, “Hiç vaka yokken alınan tedbirlerin, bu kadar vaka varken uygulanmadığını görüyoruz. Şu anda herkes çok tedirgin, ama yeterli düzeyde tedbir olmadığını düşünüyoruz. Sağlık görevlilerimiz insan üstü şekilde çalışıyor, ama bu şekilde vaka artışına onlar da cevap veremez hale geldiler. Bu büyük bir kamu sağlığı sorunu haline gelmiştir. Başta milletvekillerimiz Süreyya Bilgiç, Recep Özel ve Uğur Gökgöz, Isparta Valimiz Ömer Seymenoğlu ve sağlık yöneticilerimizin Yalvaç’taki durumu ele alarak etkin çözüm üretmelerini istiyoruz. Lütfen sesimizi duysunlar.” çağrısında bulundular.

Biz de vatandaşımızın bu taleplerini ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.