• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

YALVAÇ ÇINAR SPOR Ankara’dan İki Madalya İle Döndü

Ankara’da düzenlenen Türkiye Taekwondo Poomse Şampiyonası tamamlandı.

Ankara Taha Akgül Spor Salonu’nda 5 gün süren şampiyonaya Isparta’yı temsilen katılan Yalvaç Çınar Spor Kulübü iki madalya ile döndü.

5-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılan Türkiye Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda Minik Erkekler (10-11 yaş) Ferdi kategorisinde mücadele eden Yalvaç Çınar Spor Kulübü sporcusu Ali Emre Karaaslan katıldığı ilk yarışmada kategorisindeki 44 sporcu içinde Türkiye üçüncülüğünü kazandı. Minik sporcu Karaaslan Minik Pair (10-11 yaş eşli) kategorisinde Erbil Spor Kulübü sporcusu Ela Tekin ile eşli katıldığı yarışmada üçüncü oldu.

Yalvaç Çınar Spor Kulübü Antrenörü Ahmet Görgün, minik sporcu A.Emre Karaaslan’ın gelecek vadeden önemli bir yetenek olduğunu, önümüzdeki yıllarda daha büyük başarılara imza atacağını ifade ederek çocuğunu beş yıldır sürekli destekleyen babası Mustafa Karaaslan’a teşekkür etti. Görgün, “Baba Karaaslan’ın da bu başarıda desteği çok büyük. Çocuğu ile birlikte Ankara’ya kadar gelerek morl-motivasyonunun artmasına sağladı. Ayrıca minik sporcularımız A.Emre Karaaslan ve Ela Tekin’i tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Şampiyonanın sonunda dereceye girenlere madalyaları düzenlenen törenle verildi. Organizasyonda derece elde eden sporcular arasından Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edecek milli takımlar belirlenecek.

Bu arada Antrenör Görgün, Yalvaç Çınar Gençlik Kulübü’nün bünyesinde mücadele eden bir çok sporcunun milli takıma katılarak ülkemizi temsil edecek seviyede bulunduğunu belirterek özellikle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için spora yönelmeleri için ailelerden destek istedi etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.