• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Kasım 2020

Vatandaş sosyal konut sözünü tutmayan ortaklardan şikayetçi

İlçemiz Yalvaç’ın önemli sorunlarından biri olan konut ve kira fiyatlarının aşırı yüksekliği, muzdarip olan vatandaşların bu konudaki beklentilerini de hep yüksek tutmuştu.

Son seçimlerde ve aradan geçen süre içerisinde vatandaşın ucuz konut beklentilerine yönelik vaatlerde bulunan Cumhur İttifakı’nın Yalvaç’taki temsilcilerinin henüz sözlerini tutmamış olması, vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün seçim öncesinde, eski soğuk hava deposu, mezbaha ve hayvan pazarının bulunduğu büyük alanda 600 konutluk proje yapılacağını ilan ederek başvuru topladığını belir- ten vatandaşlar, “Seçime kadar bizi telefonlarla aradılar, başvurunuz kabul edildi, peşinatı hazır edin diye. 20 ay geçti üzerinden hiçbir gelişme olmadı, hiçbir açıklama yapılmıyor. Başkan Tütüncü’den ucuz konut projesi sözünü tutmasını istiyoruz. Bizden topladıkları başvuru dilekçelerinin akıbetini bize açıklasınlar.” dediler.

Vatandaşların bir diğer şikayetçi olduğu kurum da Ak Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı ve Isparta Milletvekilleri. Vatandaşlar konuyla ilgili, “Ak Parti’nin gerek yerel seçimler öncesinde gerekse daha sonrasında TOKİ tarafından ilçemizde sosyal konutlar yapılacağı belirtilerek defalarca müjde haberleri yapılmıştı. Aradan geçen süre içerisinde bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme görmedik. Tersine, basın üzerinden Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer ile Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün topu birbirlerine attıklarına dair açıklamaları ve suçlamaları okuduk. Anladığımız kadarıyla bu işin olma olasılığı da diğeri gibi yok.” dediler.

Ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz Yalvaç’ta da Cumhur İttifakı’nın hem genel seçimlerde hem de yerel seçimlerde büyük destek aldığını belirten vatandaşlar, “Belediyemiz Cumhur İttifakı ortağı MHP’den, genel seçimde Cumhur İttifakı’na Yalvaç’ta % 66,20, R.Tayyip Erdoğan’a %62, 70 oy verdik. Üç kişiden ikisinin Cumhur İttifakı’na oy verdiği Yalvaç’ta insanlara verilen sosyal konut sözünün tutulmasını istiyoruz. Yalvaç’taki ortakların çalışmadıklarını Erdoğan ve Bahçeli’ye aktararak talimat vermelerini istiyoruz.” dediler.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.