• MODA YAPI

logo

24 Temmuz 2018

Vali Günaydın’ın Gazeteciler Günü Mesajı

Isparta Valisi Şehmus Günaydın 24 Temmuz münasebetiyle bir basın açıklaması yayınladı.

Günaydın’ın açıklaması şöyle:

“Her yıl 24 Temmuz’da Gazeteciler ve Basın Bayramı ile birlikte “Basından Sansürün Kaldırılışının” 110. yıldönümünü kutluyoruz.

Toplumda meydana gelen olaylar hakkında kamuoyunu objektif tarafsız ve doğru bilgilendirmek basınımızın temel görevidir. Böylesine önemli bir misyonu üstlenen gazetecilerin, bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek, çaba ve gayretleri takdire şayandır.

Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumlardan bir tanesidir. Isparta’mızda ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı şekilde devam ettireceğine inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, görevlerini büyük bir fedakarlık ile yerine getiren basın mensuplarına sağlık, mutluluklar ve çalışma hayatlarında başarılar dilerim.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.