• MODA YAPI

logo

Üniversiteliler Kışa Merhaba Şenliği’yle Coştular

Yalvaç Belediyesi ve ISUBÜ’nün Yalvaç’ta bulunan yüksekokulları işbirliğiyle düzenlenen Kışa Merhaba Şenliği, üniversiteli gençlerimizi coşturdular.

Cumartesi günü Yalvaç Kılıçarslan Yerleşkesi’nde düzenlenen şenlikte, Doğukan Alsay gençleri coştururken, dans grupları da şovlarıyla büyük beğeni topladılar.

Karadeniz türkülerini modern tarzda yorumlamalarıyla sevilen gruplardan biri olan Grup İmera’da şenliğin konser bölümünde yaklaşık iki saat boyunca gençlerle birlikte oldular.

Kar yağışının da başlamasıyla kartpostallık görüntülerin sergilendiği konserde öğrencilere sucuk ekmek dağıtılırken, gece havai fişek gösterileriyle sona erdi.

Şenliğin başlangıcında sahneye davet edilen Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi Tütüncü, üniversite öğrencilerine büyük değer verdiklerini belirterek, “Sizler bizim misafirimiz, kardeşimizsiniz. Sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye gayret ediyoruz. Üniversitemizin tüm taleplerini, elimizden geldiğince yerine getiriyoruz. Sizlerden de iki beklentimiz var. Birincisi, eğitim hayatınızda derslerinize güzelce çalışarak, bu memlekete hayırlı evlatlar olmanızdır. İkinci olarak da, buradan iki ya da dört yıl hizmet alıyorsunuz. Nüfus kayıtlarınızı buraya taşırsanız, bizim İller Bankası’ndan gelecek payımız artacaktır. Biz de bunları sizlere, okullarımıza daha fazla harcama şansına sahip oluruz. Nüfus kaydınızı Yalvaç’a taşıdığınız takdirde, dolmuşa ödediğiniz ücret yarı yarıya düşecektir. Bu konuda hepinizin desteğini bekliyorum. İyi eğlenceler, sınavlarda başarılar.” dedi.

Şenliğin sonunda Başkan Tütüncü ve Teknik Bilimler MYO Müdürü Ömer Erdoğan, İMERA grubuna plaket ve çiçek takdim ederken; MYO Müdürü Ömer Erdoğan ve Yalvaç MYO Müdür Yardımcısı Mehmet Yılmazer de Başkan Tütüncü’ye teşekkür plaketi takdim ettiler.

Öğrenciler, böyle bir etkinlikle kendilerini mutlu eden Başkan Tütüncü’ye teşekkür ettiler.

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.