• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

TÜTÜNCÜ: DOĞALGAZ BAŞARISI TÜM YALVAÇLININDIR

İlçemizin özlemle beklediği doğalgaz çalışmalarının başlamasıyla ilgili olarak Yalvaç Belediyesi tarafından kurbanlı, dualı bir açılış töreni yapıldı. Açılışta kısa bir açıklama yapan Başkan Tütüncü, “Yalvaç’ın özlemle beklediği bu çalışmanın başlaması bizim için büyük bir mutluluktur. Bu başarı hepimizin başarısı, tüm Yalvaçlılar’ın başarısıdır.” dedi.

Zafer Mahallesi, Toplu Konutlar civarı, üniversite kampüsü karşısında doğalgaz hat döşemesi için ilk kepçenin vurulması anısına mini bir tören düzenlendi. Törene Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp, belediye meclis üyeleri, il genel meclisinin MHP’li üyeleri, CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, Yalvaç TSO Başkanı Yalçın Kurucu, esnaf odalarının başkanları, çeşitli yöneticiler, belediye personeli ve vatandaşlar katılım gösterdi. Törende, çalışmalarda herhangi bir kaza, aksaklık meydana gelmemesi ve hayırlı bir çalışma süreci olması dileğiyle önce dualar edildi, ardından da kurban kesildi.

Açılış sonrası gazetemize kısa bir açıklama yapan Başkan Tütüncü, “Bu başarı hepimizin başarısı, tüm Yalvaçlılar’ın başarısıdır. Oraya buraya çekmeden birlik ve beraberlik içerisinde bu çalışmaların bir an önce bitmesi için hepimiz üzerimize düşeni yapacağız. Bu işi başaran Türkiye’deki ilk sekiz ilçe arasına girmiş olmak, Yalvaç’ımızın başarısıdır. O dönemde, abonelik başvurusu için elinden geleni yapan herkese teşekkür ediyoruz. Siyasi partiler, yöneticiler, Yalvaç TSO yönetimi ve personeli ve en önemlisi bu işe gönül vererek abonelik ücretini yatıran Yalvaç halkımızla birlikte bu iş başarılmıştır. Biz de göreve geldiğimiz günden bu yana BOTAŞ’la olsun, yetkili firma olan TOROSGAZ’la olsun her türlü işbirliği ve kolaylığı sağlamak için gayret gösterdik. Şükürler olsun, her türlü engel aşıldı ve hat döşeme aşamasına geldik. Biz burada da her türlü desteği veriyor, kolaylığı sağlamak için belediyemizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Bu hepimizin ihtiyacıdır, o tarafa, bu tarafa çekmeden, herkes üzerine düşeni yapacak ve en kısa sürede şehrin tamamına bu imkanın gitmesi için destek olacağız. Su ve kanalizasyonla eşgüdümlü yapmak istiyorduk, ama olmadı, önümüzdeki aylarda kanalizasyon ve su altyapı işine de başlayacağız. Biraz sıkıntı çekeceğiz, ama gelecekte rahat etmek için bunlara katlanmamız gerekiyor. Biz, halkımızın günlük yaşamının en az şekilde etkilenmesi bakımından elimizden geleni yapacağız, halkımızın da bu konuda anlayışlı ve destekleyici olmasını bekliyoruz. Yalvaç’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

TOROSGAZ Genel Müdürü Oktay Küp de, çalışmaları konusunda yardımlarını esirgemeyen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ettiklerini ifade ederek, “Bizim firma olarak amacımız, en kısa sürede en çok alana ulaşmak. Bunun için elimizden gelen tüm imkanları kullanacağız. Belediyemize ve başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz, hükümetimize teşekkür ediyoruz. Yalvaç halkının çalışmalarımızda destek olacağına inanıyoruz.” dedi. Çok kısa süre içerisinde TOROSGAZ’a ait resmi ofisin Yalvaç çarşı merkezinde kurulacağını da belirten Küp, “Burada abonelik ve her türlü işlem gerçekleştirilebilecek. Yeni abone olmak isteyen vatandaşlarımız buradan başvuru yapabilecek. Şu an için vergiler dahil 615 TL civarında abonelik ücreti alıyoruz. İsteyen vatandaşlarımız bu ofisimize müracaat edebilecekler.” dedi.

Çalışmaların bu yıl Zafer Mahallesi’nde çarşı merkezine doğru ilerleyeceği, 2019 sonunda ise Yalvaç’ın tamamına hattın ulaşmış olacağı ifade edildi.

 

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

dgaz

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.