• MODA YAPI

logo

22 Kasım 2022

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anaokulu ihalesi yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilçemize yaptırılacak 6 derslikli anaokulunun ihalesi bugün yapıldı.

Yalvaç TSO Başkanı Yalçın Kurucu’nun verdiği bilgiye göre, Isparta İl Özel İdaresi tarafından bugün yapılan ihale sözleşmesinin imzalanmasının ardından ardından başlayacak okul inşaatının 300 gün içinde bitirilmesinin öngörüldüğü kaydedildi.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri ve öncülüğünde ilçemize TOBB’un finansmanıyla kazandırılacak 6 derslikli olacak anaokulunun toplam 1.007 metrekare kapalı alana sahip olacağı kaydedilirken, ihaleyi Isparta merkezli İldere İnşaat Limited Şirketi’nin yaklaşık 9 milyon 300 bin TL bedelle kazandığı öğrenildi.

Kaymakam Lojmanının yanında, Vali Yusuf Ziya Göksu spor sahasının üst kısmındaki alana yapılacağı öğrenilen TOBB Anaokulu ihalesinin yapılmış olmasının sevindirici olduğunu belirten Kurucu, “TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun desteğiyle ilçemiz için önemli bir eksikliği kapatacak olan anaokulumuzun ihalesinin bugün Özel İdarece yapılmış olduğunu mutlulukla öğrendik. İnşaat maliyetlerindeki dalgalanma nedeniyle firmaların ihalelere girmediği bu süreçte, ihaleye katılımcı olması ve ihalenin olumlu sonuçlanmış olması, okulumuzun bir an evvel çocuklarımızın hizmetine girmesi bakımından önemli. İnşallah önümüzdeki yıl, ilçemiz yeni bir okulu kazanmış olacaktır. Bu konuda, başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Isparta İl Özel İdaremize, kaymakamımız ve milli eğitim müdürümüze teşekkürlerimizi sunarız. Yalvaç’ımıza hayırlı, uğurlu olsun inşallah.” dedi.

Biz de okulun ilçemize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.