• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Aralık 2020

TOKİ BORCUMUZDUR, YETER Kİ TÜTÜNCÜ MÜRACAATI YAPSIN

TOKİ İŞİNİN YÜRÜMEMESİNİN TEK SEBEBİ YALVAÇ BELEDİYESİ’NİN TOKİ’YE BAŞVURU YAPMAMASIDIR

MHP İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez’in TOKİ konusundaki açıklamalarını iyi niyetli bulmadığını belirten Özer, şunları söyledi:

“Sayın başkan, gazetenizde dile getirilen sosyal konutların yapılmaması ile ilgili partimize ve Yalvaç Belediye Başkanına gösterilen tepkiyi, seçimlerden önce talep toplayarak seçimi kazanmak için söyledikleri yalanı kapatmaya çalışmış.

 

AK PARTİ DÖNEMİNDE YAPIMINA BAŞLANAN TOKİ, HALİL HİLMİ TÜTÜNCÜ’NÜN İLÇE BAŞKANI OLDUĞU DP’NİN BELEDİYE BAŞKANI DÖNEMİNDE DURDURULDU

Ak Partili belediyenin 2004-2009 yılları arasında bir TOKİ projesi yapılmış, başvurular alınmış, zemin etütleri tamamlanmış ve bir firmaya ihalesi gerçekleştirilmiştir. Yani, Ak Partili belediye yönetimimiz üzerine düşeni yapmış ve 96 konutluk proje yapımı ihalesi tamamlanarak yer teslimi aşamasına getirilmiştir. 2009 seçimlerinde, şu anki MHP’li Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün ilçe başkanı olduğu DP’nin belediye başkan adayı Tekin Bayram seçimi kazanarak başkan olmuş ve TOKİ’nin yapacağı proje onun döneminde iptal olmuştur. Bunu Sayın Sönmez bilmiyor mu? O Yalvaç’ta yaşamıyor muydu? Tekin Bayram döneminde TOKİ’nin projesi iptal edilirken, onun ilçe başkanının Halil Hilmi Tütüncü olduğunu, Tekin Bayram döneminde TOKİ projesine geçit verilmezken Tütüncü’nün ilçe başkanı olarak hiçbir müdahalesinin olmadığını bilmiyor mu? Bilmiyorsa, ben söylüyorum öğrensin.

TOKİ Sosyal Konutları ile ilgili süreci gazeteniz üzerinden Halil Hilmi Tütüncü’ye yaptığım işbirliği çağrısında detaylı olarak anlattım. Ali Osman Sönmez başkan, o açıklamayı tekrar okusun, işi başka yöne çekmeye çalışmasın.

Özetleyeyim, TOKİ Sosyal Konutları için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve Çalışma Grubu Moderatörü Bülent Özgül hocamla başkanın makamına gittik. İşbirliği sözü verdi. Ardından Milletvekilimiz Mehmet Uğur Gökgöz ile başkanı makamında ziyaret ettik, TOKİ konusu gündeme geldi, TOKİ başkanı ile oradan görüşme yapıldı, Gökgöz vekilimiz 23 Ocak 2020 tarihinde yaptığımız ziyarette, Başkan Tütüncü’ye bir sonraki hafta Ankara’ya gelmesini ve TOKİ’ye müracaata birlikte gitmeyi teklif etti. Ardından, Çalışma Grubu ile vekillerimizi ziyaretimizde Recep Özel vekilimiz, TOKİ Başkanı ile telefonda görüştü. Orada yapılan görüşmede, TOKİ Başkanı, arsanın mücavir alan sorunu gündeme geldiğinde Başkan Tütüncü’ye, “Başkan sen bir an önce müracaatını yap, prosedürleri bekleme, biz Yalvaç’a sosyal konut projesini bir an önce yatırım programına alalım” sözünü vermiştir. Halil Hilmi Tütüncü, çıksın bunların doğru olup olmadığını bu millete açıklasın! MHP İlçe Başkanı da zaten bildiği bu gerçekleri, bir kez daha öğrenmiş olsun. Tütüncü, Kanal 32 Televizyonu’na verdiği demeçte de, milletimizi yanıltarak, milletimizin aklıyla dalga geçerek, “Tütüncü TOKİ için başvuru yaptı” başlığını attırarak resmen yalan söylemiştir. Haberin içeriğine baktığınızda başkanın TOKİ arsasının mücavir alan sorunuyla ilgili yazı yazdığını açıkladığı görülmektedir. Başkan, OSB işinde olduğu gibi, TOKİ işinde de topu taca atmanın derdindedir.

MHP İlçe Başkanı Sönmez’in aslında bildiği, ama demagoji yaparak milleti yanıltmaya çalıştığı hususta da onu buradan bilgilendireyim, çoluk çocuğun bile bildiği bir hususu öğrenmiş olsun. TOKİ’ye müracaatı parti teşkilatı yapmaz, nüfus müdürlüğü yapmaz, askerlik şubesi yapmaz, emniyet müdürlüğü yapmaz; şehrin belediyesi yapar belediyesi. Biz, belediyeden arsa istemedik, başka bir şey istemedik, sadece ve sadece TOKİ’ye yazılı müracaatı yapması gerekiyor. Onu yapsın, gerisini biz zaten yapacağız. Sayın başkan, partisine mensup belediye başkanının TOKİ’ye müracaatı yapıp yapmadığını bir öğrensin.

 

TOKİ BOYUN BORCUMUZDUR, YETER Kİ TÜTÜNCÜ TOKİ’YE MÜRACAATI YAPSIN

TOKİ Sosyal Konutları, bizim yönetimimizin Yalvaç’a boyun borcudur, olmazsa olmazımızdır. İlk önceliğimiz bu konudur. Biz görevden ayrılmadan, bu işin temeli atılacaktır göreceksiniz.

Burada belediyeye düşen TOKİ’ye müracaat yazısını yazmaktır, gerisini Ankara’da halletmek bizim işimiz. Ancak, bir türlü aradan geçen bir yıllık süreçte HALİL HİLMİ TÜTÜNCÜ, TOKİ’YE MÜRACAATI YAPMAMAKTADIR. TOKİ Sosyal Konutları’nın programa alınamamasının tek müsebbibi Halil Hilmi Tütüncü’dür. Geçen aylarda çağrı yaptım, yine harekete geçmedi. Sayın Sönmez de milletimiz de bunu bilsin. TOKİ için bizi değil Halil Hilmi Tütüncü’yü sıkıştırsınlar. Bunları bildiği halde Sayın Sönmez’in böyle açıklamalar yapması en hafif deyimiyle ayıptır.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.