logo

24 Kasım 2021

“Taşımalı gelen öğrencilere verilen yemekler içler acısı”…

Eğitim İş Sendikası Yalvaç Temsilciliği, ilçemizde köylerden taşımalı gelen öğrencilere verilen yemeklerle ilgili bir basın açıklaması yaparak, Milli Eğitim Müdürlüğü’nü göreve davet etti.

Sendikadan konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

“İlçemizde dönem başladığından bu yana köylerden taşımalı şekilde ilçe merkezine gelen öğrencilere verilen yemeklerle ilgili yoğun şekilde şikayet alınmaktadır.

Son olarak 24 Kasım 2021 Çarşamba günü sendika üyelerimizin de şahit olduğu yemek menüsü ve yemeklerin niteliği, birer eğitimci olarak bizleri çok üzmüştür. Dönem başından bu yana gerek yemeklerin çeşidi gerekse yemeklerin içeriği, taşımalı gelen çocuklarımızın beslenme ihtiyacını karşılamaktan uzak olup, çoğu günler yenmeyen yemeklerin çöpe gittiğine de şahit olunmuştur.
Bugün, yani 24 Kasım Çarşamba günü çıkan yemek çeşitleri mercimek çorbası, bulgur pilavı ve bir adet mandalinadır. Bunun yanında, mercimek çorbasında mercimek bulmanın zor olduğu, salçasız ve yavan bir yemeğin sunulmasından öğrenciler çok şikayetçi olmuştur. Et ya da sebze yemeğinin bulunmadığı bu menünün doyurucu olmayacağı aşikardır. Özellikle bu sene dönem başından bu yana yemek çeşitleri genel olarak bu şekilde verilmekte, ana yemek çıkmamakta, yemeğin çoğu çöpe atılmaktadır. Et yemeğini de evde yesinler mantığının kabul edilemez bir düşünce olduğunu ve gelişim çağında olan çocuklarımıza reva görülen bu yemeklerin bir an önce düzeltilmesinin gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz. Taşımalı eğitimdeki servis şikayetleri ve soruşturmaların ayyuka çıktığı bu dönemde bu konunun da artık sendikamızın gündeminde olduğunu ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu yemekleri düzeltinceye kadar konunun takipçisi olacağımızı ve tüm girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna ve yetkililere duyururuz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.