• MODA YAPI

logo

13 Temmuz 2021

Sulama Birliği arazisine talip yok, CK Akdeniz’e mi geçecek?

Gelendost Sulama Birliği’ne ait Yalvaç’taki Sulama Birliği arazisinin satış ihalesine talipli çıkmadığı öğrenildi.

Birliğin elektrik borcu nedeniyle 6 milyon muhammen bedelle satışa çıkardığı arazinin satışına, Zafer Mahallesi’nde bulunan üniversiteye ait yerleşkenin bitişiğinde olması ve gelişim alanı içinde olması nedeniyle ilçemizde olumlu bakılmıyor.

Üniversitenin gelişim alanı içerisinde olması ve kamulaştırma sahası içine alınması ihtimalinin yüksek olması nedeniyle başka bir amaçla kullanımının kolay olmadığı ifade edilirken, bu nedenle 6 milyon bedelli ihaleye kimsenin katılım göstermemesinin zaten beklendiği kaydedildi.

Öte yandan, alınan duyumlara göre, elektrik borçları nedeniyle zor durumdaki Gelendost Sulama Birliği’nin kaynak bulmak için yeniden ihaleye çıkmasının beklendiği belirtilirken; başka bir iddiaya göre de birliğin borçlara karşılık araziyi CK Akdeniz Elektrik’e verebileceği ileri sürüldü. CK Akdeniz’in de araziyi nakite çevirmek için satabileceği kaydedildi.

Vatandaşlar, elektrik borcu nedeniyle kamuya ait bir arazinin bu şekilde satılmasının doğru olmadığını ifade ederek, “Kamunun arazisini, sulama birliğinin borcu nedeniyle satmak hiç doğru değil. Üstelik bu arazi, üniversite birimlerimizin bitişiğinde. Üniversite yatırımlarının ilçemizde büyümesi konusunda, bu arazinin satışı önemli bir engel olacaktır. Yetkililerin bu konuya eğilerek ilçemiz ve üniversite birimlerimiz için en doğru kararı almasını talep ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundular.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.