• MODA YAPI

logo

16 Nisan 2022

SP’li DÜZEN: Rantiyeyi İhya Ettiler, Hakkımızı Helal Etmiyoruz

SP Yalvaç Kongresine katılan SP Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen de yaptığı konuşmada ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntıları ve çözüm önerilerini dile getirdi.

Düzen “Malumunuz madden, manen çok zor şartlar altında yaşıyoruz. Ancak bizler “Milli Görüş”ün temsilcileriyiz. Bir milli görüşçü, bir mücahit olarak ödevlerimize, görevlerimize yoğunlaşacak, ülkemize sahip çıkacağız. Biz bunu geçmişte başardık, yine başarırız” dedi.

Çiftçi Kardeşlerim 100 Bin TL’nizi Talep Edin…

Ekonomik sıkıntıların toplumun tüm kesimlerini etkilediğini bildiren Düzen, “Ak Parti iktidarının yanlış politikaları ile tarım ve çiftçinin ekonomik olarak çökertildiğini görüyoruz. Çiftçinin ekonomik sorunları çok büyük. Bakın elimdeki 53 pankartı nedir biliyor musunuz? Şimdi şöyle bir hesap yapacağız, Bütçeden tarımın alması gereken destek miktarı 78,8 Milyar TL., peki şu an alınan destek miktarı ne kadar, 25,8 Milyar TL. Aradaki fark ise 53 Milyar Tl. İşte elimde gösterdiğim 53 pankartının sırrı. Şimdi devam edelim hesaba, Türkiye’de SGK’ya kayıtlı olan toplam çiftçi sayısı 530 bin. Şimdi destek olarak verilmeyen 53 Milyarı bölelim 530 bin Bağkur’lu çiftçiye… Çıkan sonuç 100 bin. O halde her bir çiftçinin alması gereken 100 bin TL’yi Hükümetten talep ediyoruz. Yalvaç’lı çiftçi kardeşlerimize sesleniyorum, Pazartesi günü Yalvaç İlçe Tarım Müdürlüğü’ne giderek dilekçe ile başvurun, payınıza düşen 100 bin lirayı talep edin”.

Rantiyeyi İhya Ettiler..  Bir Haftada 11,7 Milyar ‘Tesettürlü FAİZ’ ile Rantiyeye Gitti…

Ülkemiz çok kötü yönetiliyor, bakın sadece Mart ayında bütçe 69 Milyar açık verdi. 11,7 Milyar TL. bir haftada ‘kur garantisi’ adı altında rantiyeye gitti. Biz buna tesettürlü faiz diyoruz. Bu yaptıkları kur garantili ödeme ile ne yaptılar biliyor musunuz? Yaklaşık 11 milyon emeklinin 1000’er lirasını gaspettiler.

Sonra da çıkıp diyorlar ki ‘Nas var’… Hadi oradan…

Tarıma verdikleri desteğe bakın, bankalara verdikleri faize bakın, sonra da çıkıp diyorlar ki ‘Nas var’… Hadi oradan. ‘faiz bir dünya gerçeğidir’ dediler, ‘büyüklerimiz bizi yanlış bilgilendirmişler’ dediler, bu kulaklar bunu sizden duydu. 19 yıl boyunca uyguladıkları politikalarla rantiyeyi ihya ettiler. 216 çeşit vergi alınıyor bu ülkede. KDV kaldırılsın diyoruz.  Hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Düzen: Biz hak, adalet, eşitlik arayan bir ateisti ahlaksız bir müslümana tercih ederiz…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarafsız olması gerektiğini ancak uygulamaları ile tarafsızlıktan uzak olduğunu belirten SP Antalya İl Başkanı Düzen, “Buradan sayın Cumhurbaşkanına seslenmek istiyorum, Siz tarafsız olmanız gerekirken bir siyasi parti genel başkanısınız, ayrıca “üç partinin Cumhurbaşkanı”sınız, bunu da siz kendiniz söylediniz. Bakın sayın Cumhurbaşkanı, biz kimsenin düşmanı değiliz, kimseye düşman değiliz. Geçmişte sizinle de çalıştık. Biz hak, adalet, eşitlik arayan bir ateisti ahlaksız bir müslümana tercih ederiz.” dedi.

Milli Görüş olarak faizin kökünü kazıyacağız…

SP’nin iktidar olması durumunda neler yapacaklarını da anlatan Düzen, “Peki siz bunca sorun karşısında ne yapacaksınız? derseniz… Biz Saadet Partisi iktidarında 31 maddeden oluşan ‘adil düzen’ vaat ediyoruz.  Biz Milli Görüş olarak faizin kökünü kazıyacağız, Allahın izniyle üretime dayalı bir ekonomik model getireceğiz, geçmişte başardık yine ve yeniden başaracak güç ve kararlılıktayız. Bu sistemden ülkemizi kurtarabilmek için siz, biz tüm Saadet’liler hep birlikte gece-gündüz çalışacağız” dedi.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.