logo

29 Ekim 2023

Sönmez’den Isparta’dan tren seferleri için olumlu haberler

Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, Isparta Ticaret Odası Başkanı Metin Çelik ve beraberinde Başkan V. Belediye Meclis Üyesi Şakir Uygun, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Topaloğlu ile birlikte Devlet Demiryolları Genel Müdürü Hasan Pezük’ü, Genel Müdür Yardımcısı F. Şinasi Kazancıoğlu ve Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yrd. Çetin Altun’u ziyaret etti.

Yolcu yoğunluğu ve vatandaşlarımızın daha etkin, kaliteli bir ulaşım hizmetine kavuşabilmesi adına Milletvekili Sönmez, Isparta Ticaret Odası Başkanı Metin Çelik ile birlikte Isparta iline ulaşım alanında yapılacak olan yatırım projeleri ve talepleri Genel Müdüre aktardı.

Söz konusu görüşmede TCDD Genel Müdür Yrd. F.Şinasi Kazancıoğlu, “İstanbul’a gidecek yolcularımız için Pamukkale Ekspresi, Karakuyu bağlantılı olarak yapılacak. Aynı şekilde Isparta – Eskişehir’den hızlı tren yolcuları içinde Eskişehir hızlı tren bağlantılı olarak seferler gerçekleşecek. Ayrıca İzmir’e İlave 2. sefer sayısı koyulması içinde çalışmalara yer verilecek.” dedi.

Taşımacılık AŞ. Genel Müdür Yrd. Çetin Altun ile görüşmede ise Isparta Ticaret Odası Başkanı Metin Çelik’in mobilya ve mermer ihracatçıları için Aliağa ve Alsancak Limanı’na gidecek mermer ve mobilya taşımacılığı konusunda yetkililerce çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Milletvekili Sönmez, TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük’e, Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcıları F. Şinasi Kazancıoğlu ve Çetin Altun’a misafirperverliği ve Isparta’nın yatırım projelerine destekleri için teşekkür etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.