logo

14 Ekim 2023

Sönmez: “PKK ve siyasi uzantıları yıllardır Kürt kardeşlerimizin hakkını gasp etmişler”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Milletvekili H. Basri Sönmez, Yüksekova ilçesini İstanbul’u dolaştığı gibi dolaştığını belirterek, “Hani yıllardır PKK ve PKK’nın siyasi uzantıları ‘biz Kürt halkının hakkını savunuyoruz’ diyorlardı ya tam tersi yıllardır Kürt kardeşlerimizin haklarını gasp etmişler” dedi.

MHP Hakkari İl Kongresi’nde divan başkanı olarak katılan hemşehrimiz Sönmez, bölgedeki huzurun ve kalkınmanın devamı için Cumhur İttifakı ortaklarından belediyeyi kazanma sözünü de istedi.

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) konferans salonunda MHP Hakkari İl Başkanlığının yapılan 3. olağan kongresi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Hakkarililere gönderdiği mesajın okunmasının ardından MHP Hakkari İl Başkanı Fatih Öztepe bir konuşma yaptı.

Daha sonra kürsüye çıkan MHP Isparta Milletvekili H. Basri Sönmez, Yüksekova teşkilatıyla bir araya gelerek toplantı yaptıklarını belirterek, “Artık beynimizdeki ön yargıları yıkma zamanı geldi. PKK ve siyasi uzantıları yıllardır Kürt kardeşlerimizin hakkını gasp etmişler. Yüksekova ilçesini İstanbul ilini dolaştığım gibi dolaştım. Hakkari ve Yüksekova’daki vatandaşlarımızın ne kadar kadirşinas olduğunu ve kardeşimiz olduğunu gördüm. Her yerde bizi misafir etmek istediler ve şunu söylüyorum. Hani yıllardır PKK ve PKK’nın siyasi uzantıları ‘biz Kürt halkının hakkını savunuyoruz’ diyorlardı ya tam tersi yıllardır Kürt kardeşlerimizin haklarınız gasp etmişler” dedi.

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osman Ağaoğlu ise 3 hilali taşıyan değerli Hakkarililere cani gönülden teşekkür ettiğini belirterek, “Hamd olsun bekamıza yöneleni alaşağı etmek için Hakkarili her zaman milli bir tavır sergilemiştir. Ne mutlu ki Milliyetçi Harekat Partisi Hakkari teşkilatımız vatanseverlerin, milliyetçilerin gür sesini her zaman duyurmuştur. Ben ve Isparta Milletvekili H. Basri Sönmez, Hakkarililerin hizmetindeyiz. Bizi bir milletvekilleri olarak görsünler” dedi.

Seçimlerde MHP Hakkari İl Başkanlığına Fatih Öztepe seçildi.

Sönmez’in katıldığı kongreyla ve konuşmasıyla ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.