• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Eylül 2019

Sofular’da Mahalle Evi projesinin temeli atıldı

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü tarafından seçim öncesi söz verilen projeler arasında yer alan Mahalle Evi Projesi’nin ikincisi Sofular Mahallesi’nde temeli atılarak yapımına başlandı.

Alınan bilgiye göre, ihale süreci tamamlanan projenin temeli bugün atılarak inşa çalışmaları başlatıldı.

Tek kat üzerine yaklaşık 400 metrekarelik bir alana yapılacak Sofular Mahalle Evi bünyesinde Gasilhane, Yemek Salonu, Muhtar Odası, Okuma Salonu, bay-bayan tuvaleti gibi mahallenin ihtiyacı olan tüm alanlar bulunduğu kaydedildi.

Aralık ayı sonunda bitirilmesi planlanan Mahalle Evi’nin 2020 yılında Sofularlı vatandaşların hizmetine sunulması bekleniyor.

Mahalle halkı, yapılan bu çalışma için Başkan Tütüncü’ye teşekkür ederek, “Mahallemiz çarşı merkezine uzak ve mahallemizde böyle bir tesise çok ihtiyacımız bulunmaktaydı. Hem sosyal etkinliklerin gerçekleştirilmesi hem de mahallemizin bir araya gelmesi bakımından bu proje yerinde olmuştur. Başkanımıza mahallemize öncelik vermesinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz de mahalleli olarak bu tesise her zaman sahip çıkacağız.” dediler.

Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü de, bu projeye verdiği önemi her ortamda anlattığını hatırlatarak, “İmkanlar çerçevesinde bu projemizi diğer mahallelerimize de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Mahallelerde mahallelilik bilincinin yaygınlaşması ve insanların daha çok birbiriyle iletişim içerisinde olmasını istiyoruz. Projenin hazırlanmasından bu aşamaya gelmesinde katkısı bulunan tüm personelime teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede projelerimiz hizmete girecek.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.