logo

29 Ocak 2024

Seçim anketi Ak Partililer’i ve aday adaylarını şok etti

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için adayları merakla beklenen Ak Parti’de bugün akşam saatlerinde yapılan bir anket, Ak Partililer’i ve aday adaylarını adeta şok etti.

Alınan bilgiye göre, adaylık açıklaması için son kararın verilmesi bakımından önem verildiği belirtilen ve Ak Parti Genel Merkezi tarafından yaptırıldığı iddia edilen ankette, katılımcılara Ak Parti adayı olarak kimi görmek istedikleri hususunda iki isim sorulduğu, bu isimlerin de Alperen Mustafa Özer ile Tekin Bayram olduğu kaydedildi.

Pek çok vatandaş anketi doğrularken, anketin bizzat Ak Parti Genel Merkezi’nce ilgili firmaya yaptırıldığı da ileri sürüldü.

Alınan duyumlara göre, bu anketin sonucuna göre, Ak Parti’nin Yalvaç adayı için son kararını vereceği belirtilirken; anketin duyulmasının ardından Ak Partililer’de ve diğer aday adaylarında büyük tepki oluştuğu ifade ediliyor.

Yine alınan duyumlara göre, 5 Şubat Pazartesi gününe kadar aday isminin netleşerek kamuoyuyla paylaşılacağı kaydediliyor.

Bakalım daha önce 7 kez aday olarak 4’ünü kazanan Tekin Bayram, 8. kez aday olmayı başarabilecek mi?

Bir önceki seçimde Ak Parti’nin karşısında İyi Parti adayı olarak yarışan, ondan önceki seçimde de Ak Parti’den aday olarak kaybeden Tekin Bayram’ın yeniden aday edilmesi halinde Ak Partililer’in nasıl tepki vereceği de merakla bekleniyor.

Alınan bazı duyumlara göre de, bazı aday adayları ve ilçe yönetiminden bazı isimlerin de Tekin Bayram’ın lehine görüş bildirdikleri de iddialar arasında.

Milletvekilleri ve parti yönetiminin aday adayları dışında bir ismin aday edilmeyeceği yönündeki sözün de yine havada kalması ihtimali, Ak Partililer’i endişelendirirken; Tekin Bayram taraftarlarını ise mutlu ediyor.

Ak Parti’nin adayının belli olması süreci ilçemizde ve Isparta siyasetinde merakla bekleniyor.

Ak Parti’deki gelişmeleri ilk olarak Özyalvaç’tan okumaya devam edeceksiniz. Bizi izlemeye devam edin…

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.