• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Mayıs 2021

Özer: Yalvaç’a TOKİ için resmi müracaat yapıldı

Yalvaç’ın yıllardır özlemle beklediği TOKİ sosyal konut projesi için resmi başvuru nihayet yapıldı.

Konuyla ilgili olarak güzel haberi veren Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, resmi başvurunun bugün TOKİ’ye ulaştığını belirterek, “İnşallah en kısa sürede ön başvuruların alımının gerçekleştirileceği haberini vereceğiz.” dedi.

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’ye yaklaşık bir buçuk yıl boyunca, belediye olarak TOKİ’ye başvurması için hem yüz yüze hem de basın üzerinden defalarca çağrıda bulunduklarını belirten Özer, “Milletvekilimiz Recep Özel’in son olarak Ocak ayında yaptığı uyarıdan da sonuç çıkmaması üzerine, o gün vekilimizin söylediği gibi Yalvaç Kaymakamlığı üzerinden TOKİ’ye müracaatın gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Biz Ak Parti olarak sözümüzün arkasında sonuna kadar duracak ve inşallah TOKİ Sosyal Konutları’nı ilçemize kazandıracağız.” dedi.

Özer, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Hükümetimizin en önemli projelerinden olan TOKİ sosyal konutlarının Yalvaç’ımızda yapılabilmesi için, Yalvaç Kaymakamlığımız tarafından Isparta Valiliği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü aracılığıyla TOKİ Başkanlığına bugün itibari ile başvurumuz  yapılmıştır.

TOKİ Sosyal Konutlarımızın ilçemize kazandırılması için, ısrarlarımıza ve milletvekillerimizin desteklerine rağmen, Yalvaç Belediyesi tarafından bir türlü başvuru yapılmaması üzerine, söz verdiğimiz gibi, Yalvaç Kaymakamlığı aracılığıyla başvurunun gerçekleştirilmesine vesile olduk.

TOKİ Başkanlığı’na ulaşan başvurunun hızlı bir şekilde sonuçlandırılarak en kısa sürede Yalvaç Kaymakamlığı’nda oluşturulacak ön başvuru masasında ön başvuruların alınacağı haberini inşallah en kısa sürede hemşehrilerimize duyuracağız.

Bu vesileyle, bu çalışmada büyük destek veren ve sürekli takip eden Ak Parti Isparta Milletvekilimiz Recep Özel ve büyük bir özveri göstererek başvuruyu gerçekleştiren Yalvaç Kaymakam Vekili Isparta Vali Yardımcımız Haluk Şimşek’e ve emeği geçen tüm bürokratlarımıza şehrimiz adına teşekkür ediyorum.

Sürecin hızlanması ve en kısa sürede TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin ilçemizde başlaması adına her türlü girişim ve takibi gerçekleştireceğimizi belirtir, Yalvaç’ımıza hayırlı olmasını dilerim.”

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Yalvaç Kaymakamlığı’nın talebi yazısını TOKİ’ye aktardığı yazı örneği aşağıda:

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.