• MODA YAPI

logo

07 Eylül 2021

ÖZER: Yalvaç Olarak Aşılama Hedefinden Uzaktayız

Covid-19 salgınına karşı ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de aşılama çalışmaları devam ederken açıklanan bazı veriler Yalvaç’ın aşılama hedefinden uzakta olduğunu gösterdi.

Konu ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı M. Alperen Özer, Covid-19 salgınına karşı en etkin mücadele yollarından biri olan aşılama çalışmalarında Yalvaç’ın hedeflenen sayıdan uzakta olduğunun göründüğünü belirtti.

HEDEFLENEN SAYININ %62’si AŞILANDI

İlçemizde 2021 Ocak ayı başında Yalvaç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ceyhun Coşkun ile Yalvaç İlçe Sağlık Müdürü Dr. Levent Oruç’un aşılanması ile başlatılan aşılama çalışmalarında yapılan toplam aşı sayısı 61.948’e ulaştı.

VAKA SAYISI 400, TEMASLI SAYISI 545

Yalvaç genelinde aşı olması gereken 37.647 kişiden 23.421’inin yani aşı olması gereken kişi sayısının %62’sinin aşısı tamamlanabildi. Bir doz aşı yapılan kişi sayısı: 28.904, Aşısı tamamlanan kişi sayısı: 23.421, üçüncü doz aşı uygulanan kişi sayısı: 4.327. Bu aşıların 31.562’si Biontech, 30.586’sı ise Sinovac.

Ak Parti İlçe Başkanı M. Alperen Özer’in verdiği bir başka bilgi de ilçemizde son günlerde artış gösteren Covid-19 vakaları. Yalvaç ilçe genelinde şu an 400 pozitif vaka bulunurken bunlarla temaslı olan 545 kişi de gözetim altında tutuluyor.

YALVAÇ AŞIDA SON SIRADA

Covid-19’a karşı en etkili mücadele yollarının başında aşı olmanın geldiğini belirten Özer, “Aldığımız rakamlara göre aşılama oranı ilçemizde yeterli düzeyde değil. İlçemizdeki sağlık kurumlarının aşılama çalışmalarına büyük önem verdiklerini hepimiz görüyoruz, biliyoruz. Son olarak ilçemizin çeşitli noktalarında oluşturulan aşı uygulama noktalarından başka gezici aşı aracı hizmete konuldu. Ancak yine de istenen noktada değiliz, kaldı ki rakamlara göre Isparta’nın en büyük ilçesi olan Yalvaç aşılama konusunda son sırada yer almakta. Aşı olması hedeflenen kişilerin bir an önce aşı olmaları hem kendi sağlıkları, hem de toplum sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.