• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Kasım 2020

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ülkemizde olduğu gibi Yalvaç’ta da kutlandı.

Geçtiğimiz Mart ayından beri süren Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği birçok resmi kutlama ve anma töreninde olduğu gibi Öğretmenler Günü de kısa bir programla kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarının ilk etkinliği İlçe Milli Eğitim Müdürü Kocagöncü ve beraberindeki öğretmenlerin Kaymakam Murat Kahraman’ı ziyareti ile başladı.

Ziyaretin ardından Yalvaç Anlatan Meydanında çelenk sunma töreni yapıldı. Saat 11.00’de başlayan törene Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, tüm okul müdürleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler katıldı. İlçemizde faaliyet gösteren eğitim sendikalarından sadece Eğitim-İş Sendikası’nın törene katıldığı gözlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Müdür Kocagöncü tarafından Atatürk Anıtına sunulması ile başlayan Öğretmenler Günü kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile sürdü. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Kocagöncü tarafından yapıldı. Kocagöncü konuşmasında pandemi süreci ile birlikte okulların kapalı olması nedeniyle öğretmenlerin öğrencilerinden ayrı kalmasının burukluğunu yaşadıklarını belirtti. Kocagöncü “Pandemi süreci ile birlikte yeni bir eğitim düzeni, uzaktan eğitim sistemi oluşturulmaya başladı. Öğrenciler, veliler ve öğretmenler kendilerinin daha önce alışık olmadıkları bir durumda buldular. Biliniz ki sizlerle bir arada olmadan, göz temasında kuramadan ders işlemek öğretmenlerimiz açısından çok zor. Umarım ki bu zor günleri maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak atlatacağız.Ben inanıyorum ki hepiniz, öğretmenlerinizin size verdiği emekleri boşa çıkarmayacak, yalnızca bizim için değil ülkemiz için guru kaynağı olacaksınız. Bu vesileyle vatanımızın kurtarıcısı ve  modern eğitim sistemimizin kurucusu Başöğretmen Atatürk’ü saygıyle anarken bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım” dedi.

İMKB İlk ve Ortaokulu tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü kutlama programında daha sonra İMKB İlk ve Ortaokulu öğrencileri tarafından günün anlamı ve önemini belirten konuşmalar yapıldı şiirler okundu ve program sona erdi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.