• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Eylül 2017

KUTLUSAN: İzmir’de üretiyor dünyaya satıyor

Tavukçuluk sektöründe kafes imalatı yapan ve hemşehrimiz Mustafa Büyükkutlu’nun sahibi olduğu İzmir merkezli Kutlusan, 2017 yılı için ihracatta yüzde 30 büyürken, ihracat yaptığı ülke sayısını 52’den 70 ülkeye çıkarmak için çalışıyor.

Kanatlı ekipman ve kafes denildiğinde sektörün liderleri arasında gösterilen İzmir merkezli Kutlusan, hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

1996 yılında hizmet vermeye başlayan ve kısa sürede sektörde adından söz ettirerek dünya çapında tanınan bir marka olan Kutlusan, emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

Bu yıl sonunda ihracat rakamını yüzde 30 daha artıracak olan Kutlusan, 52 ülkeye mal gönderiyor. 70 ülkeye ise mal göndermeyi hedefliyor.

Yüzde yüz yerli üretimle çalışan Kutlusan, ülkelerin yerel tavukçuluk sektöründe kanatlı ekipman ve kafes açığını kapatıyor.

Özellikle kaliteli ürünleriyle sektörde ayrıcalık yaratan firma bu alandaki beklentiyi fazlasıyla karşılıyor.

hasanbüyükkutlu

HER YIL BÜYÜYORUZ

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükkutlu’nun oğulları için açtığı Kutlusan, dünya markası haline geldi.

Çalışarak ve araştırarak bugünlere geldiklerini belirten İcra Kurulu Başkanı Hasan Büyükkutlu, “İlk amacımız yerel tavukçuluk sektöründe kanatlı ekipman açığını kapatmaktı.

Bu süreç içerisinde gördük ki ihtiyaç bizim düşündüğümüzden fazla. Kapasite sınırlıydı.

1998 yılında ise ekipmanı yüzde yüz biz üretmeye başladık ve bunu ihracat edebilir hale geldik.

Sektörde her yıl yüzde 30 büyümeyi planlıyoruz. İmalatımızın şu anda yüzde 90’ı ihraç ediliyor, yüzde 10’u iç piyasada satılıyor.” diye konuştu.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.