• MODA YAPI

logo

16 Eylül 2019

KURUCU: “Altyapı için çözüm bakanlık kredisi ya da belediyede”

Yalvaç OSB konusunda, konunun muhataplarından biri olan Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu da bir açıklama yaparak, oda olarak bugüne kadar OSB konusunda her türlü çabayı gösterdiklerini vurgulayarak altyapı konusunda çözümün bakanlık kredisi ya da belediyede olduğunu belirtti.

Kurucu’nun açıklaması şöyle:

“İlçemizin gelişimine öncülük eden ve her da- im gündemin takipçisi olan Öz Yalvaç Gazetemizde 2 Eylül 2019 Tarihinde kaleme aldığınız, “Organize Sanayi Bölgesi İçin Yaprak Kımıldamıyor” başlıklı haberde bahsedilen konulara istinaden Odamız adına açıklama için söz hakkı doğmuştur.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası 2001 yılında başlayan YALVAÇ OSB çalışmalarına tıpkı 2013 yılında ilçemize doğalgaz gelmesindeki vermiş olduğu mücadele seferberliği gibi, YALVAÇ OSB’nin açılması noktasında da sürdürmektedir.

Yönetim olarak göreve geldiğimiz ilk anda,  YALVAÇ OSB’nin faaliyete geçmesi yolundaki sorunları çözülmesi adına; Ankara – Valilik –  İl Özel İdare –  DSİ Bölge Müdürlüğü ve birçok kurum ile birebir görüşme ve temaslarda bulunulmuştur.

Yıllardır çözülemeyen 1. Etaptaki kamulaştırmada yaşanan sorun ortadan kaldırılarak ikinci aşama olan altyapı yapılması aşamasına geçilmiştir.

Altyapıya geçilebilmesi için de maliyet hesabı çıkarılarak bu noktada çıkan ekonomik faaliyetlere göre OSB adına Bakanlık kredisi kullanılarak altyapı sorunu çözülecek ya da Yalvaç Belediyesi bu konuyu daha iyi ele alacaktır.

Biz Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerek Organize Sanayi takibi gerekse kamulaştırması noktasında elimizden gelen her şeyi sonuna kadar sürdürmekteyiz.

Haberinizin devamında yer alan, yeni hizmet binamızın temel atımı başlamış bulunmaktadır.

Günümüz teknolojisine uygun, geleceğe dönük ve üyelerine en iyi hizmeti vermek için kendine ait yeni hizmet binasının yapımı, YALVAÇ OSB çalışmalarının işleyişi ile hiçbir engel ve manisi olmamaktadır ve hizmet binasının ekonomik boyutunda bir sorun ve sıkıntımız bulunmamaktadır.

Odamız olarak siz değerli gazetemizle aynı görev ve aynı gaye ile Yalvaç’ımız ve bölgemizin kalkınması için elinden geleni yapmaktadır.

İlgi alakanıza teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.