• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Mart 2018

KÜÇÜK: Aziz Şehitlerimizi Minnet ve Şükranla Hatırlıyoruz

Yalvaç Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nursel Küçük, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nedeniyle gazetemize yaptığı açıklamada, “Biz ne Çanakkale’yi, ne Milli Mücadele’yi, ne vatan ve bayrak için canını veren aziz şehitlerimizi, ne de ”YA İSTİKLAL; YA ÖLÜM” diye haykıran Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ü unuttuk.” dedi.

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Küçük, “Bugün; Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi; dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milleti’nin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve de Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur.” dedi.

“ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”

Türk Ulusu’na geçmişte yaşadığı acıları yaşatmak isteyenlerin dün olduğu gibi bugün de kaybetmeye mahkum olduklarını hatırlatan Küçük, “Geçmişini unutanlar, o geçmişi yeniden yaşamak zorunda kalırlar. Biz ne Çanakkale’yi, ne Milli Mücadele’yi, ne vatan ve bayrak için canını veren aziz şehitlerimizi, ne de ”YA İSTİKLAL; YA ÖLÜM” diye haykıran Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ü unuttuk.  Bize yeni Sevr dayatmalarıyla geçmişi yaşatmak isteyenlerin bu yıkım ve zulüm planlarını dün Çanakkale’de olduğu gibi bugün de bertaraf etmek boynumuzun borcudur. Öyleyse geçmişimizden feyiz alarak bugün de “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” diye haykırıyoruz. Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. 15 Temmuz’da da, Afrin’de de şehadet şerbetini içen Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum.” dedi.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT

Küçük, tüm şehitlerimiz için 20 Mart Salı günü Devlethan Camii’nde öğle namazının ardından ikindi vaktine kadar Mevlit-i Şerif okutacaklarını ve tüm Yalvaç’lı kadınlarımızın davetli olduğunu belirtti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.