• MODA YAPI

logo

28 Temmuz 2022

“KOZLUÇAY’ın ENAZ 10 YIL SU SORUNU YOK”

Kozluçay Köyü Muhtarı Mevlüt Öz, özellikle içinde bulunduğumuz yaz mevsimi nedeniyle bir çok yerde su sıkıntısı yaşandığını ancak Kozluçay’da böyle bir sıkıntı bulunmadığını belirtti.

Aslen bölgemizden ve özellikle Kozluçay’lı olup yurt dışında yaşayan gurbetçi hemşehrilerimizin yaz tatili için gelmesi, yağış miktarının azlığı gibi nedenlerle birçok yerde su sıkıntısı yaşanmasına rağmen, kış aylarından bu yana yaptıkları çalışmalar ve uyarılarla Kozluçay’da içme suyu sıkıntısı yaşanmadığını ifade eden Kozluçay Muhtarı Öz, “Birçok köyde ve ilçelerde su sıkıntısı sorunu olduğunu biliyoruz. Biz bu sorunun köyümüzde de yaşanmaması için kış mevsiminden başlamak üzere tedbirimizi aldık, çalıştık çabaladık, halen bir olan içme suyu hattını ikiye çıkardık. Kışın en yoğun yaşandığı günlerden itibaren yaptığımız çalışmalar neticesinde bugün Kozulçay’da su sıkıntısı yaşamadığımız gibi inşallah en az on yıl daha böyle bir sorun yaşanmayacak. Halkımız da sağolsun susuzluk yaşanmaması adına yaptığımız uyarılarımızı dikkate alarak bize yardımcı oldular, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtar Öz, şu an Kozluçay nüfusunun 6 bin civarında olduğunu belirtti ve hiçbir sorun yaşanmaması adına gece-gündüz hizmete hazır olduklarını bildirdi.

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.