• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Kalın’ın yürek sızlatan ağıt klibine yine Yalvaçlı imzası

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü anısına hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından seslendirilen İnce Osman Ağıdı, 17 Mart gecesinden itibaren başta TRT olmak üzere tüm medyada yayınlanmaya başladı.

Yürekleri sızlatan bu anlamlı klip büyük beğeni toplarken, bu klipte yine Yalvaçlı sinemacı hemşehrimiz Onur Eğri’nin imzası vardı. Kalın’ın daha önce çekilen ve büyük ses getiren iki klibinin teknik ekibinde görev alan Eğri, bu klipte de görüntü yönetmeni olarak katkı sundu. Yaklaşık 3 gün süren çekimlerin ardından yapılan prodüksiyon çalışmalarıyla bu beğenilen klip ortaya çıkmış oldu.

İNCE OSMAN AĞIDI

Çanakkale muharebelerinde verilen destansı mücadeleyi anlatan onlarca türkü, ağıt ve hikaye var. Bunlardan biri de İnce Osman Ağıdı.

Ağıdın hikayesi şöyle: İki kardeş askerde iken biri hastaneye düşer. Nöbetten geldiğinde kardeşinin öldüğünü gören diğer kardeşin yaktığı ağıt, yürekleri dağlar.

İnce Osman Ağıdı, 1944’de hayatını kaybeden Bilecik milletvekili Ahmet Şükrü Esen’in arşiv ve derlemeleriyle hazırlanan Anadolu Ağıtları’nda yer alıyor.

Ağıt, bu kez Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ibrahim Kalın’ın bağlaması ve sesi ile yürekleri dağladı.

Erol Parlak’ın bestelediği türkü, Erkam Bülbül’ün yönetmenliğini yaptığı klipte İbrahim Kalın’ın sesinden izleyici ile buluştu.

Klipte vatanı müdafaa için cepheye giden ana kuzuları ve onların eşsiz mücadelesi anlatılıyor.

Klipte emeği geçen başta Yalvaçlı hemşehrimiz Onur Eğri olmak üzere tüm ekibi kutluyoruz.

Klip çekimlerinden bazı görüntüler şöyle:

onur1

onur2

onur3

İşte o yürek sızlatan İnce Osman Ağıdı klibi:

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.