• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Kasım 2020

İyi Partili Ali İnce’den Tütüncü’ye tedbirsizlik tepkisi

Yalvaç Belediye Meclisi’nin 17 Kasım Salı akşamı yapılan ikinci oturumuna, İyi Partili Üye Ali İnce’nin tepkisi damga vurdu.

Toplantının başlangıcında söz alan İnce, meclis toplantı salonunda pandemi kurallarına uygun tedbirler alınmadığını belirtti. Toplantıya girişte HES kodu sorgulama uygulamasının yapılmadığı, toplantı salonunun aşırı kalabalık olduğu ve meclis üyelerinin birbirine çok yakın oturmak zorunda kaldığını ifade eden İnce, böyle bir ortamda toplantıya katılımın sağlıklı olmadığını belirterek toplantı salonundan ayrıldı.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Diş Hekimi Ali İnce, “Geçtiğimiz toplantıda da benzer bir durumla karşılaşmış ve toplantıyı erken terk etmiştim. Toplantıya girişimizde ve toplantı salonunda pandemi için hiçbir tedbir alınmadığını gördüm ve bu hususu başkana sordum. Toplantı salonumuz küçük ve meclis üyeleri arasında yarım metre bile mesafe yok. Tüm kamu kurumlarına girişte HES kodu zorunluluğu varken, belediyeye ve toplantı salonuna rastgele girilip çıkıldığını görüyoruz. Ülkemizde ve özellikle ilçemizde salgın korkutucu bir boyut almışken, herkese örnek olması gereken belediyemizin bu kadar tedbirsiz davranmasını anlamak mümkün değil. Bunu hatırlattığımda başkanın bu hususlarla ilgili önlem almak yerine, bana “Buradaki herkesin HES kodu var” gibi bir açıklama yaptığını gördüm, bu durumun düzeltilmesini istediğimde de “Bir dahaki sefer siz düzenleyin” gibi lakayt cevaplar verdiğini üzülerek gördüm. Dün akşam meclis salonunda pandemi tedbirlerine uygun davranılmayarak insanlar riske atılmıştır. Benim bu tepkimin ardından çarşamba sabah saatlerinde belediyenin sosyal medya hesaplarından “Belediyemiz Binasına HES Kodu sorgulaması yapılarak girilebilecektir” açıklaması yapılmıştır. Bu bile bir gelişmedir, uyarımızın dikkate alındığını görmek sevindirici. Ancak aynı tedbir anlayışının belediyenin tüm birimlerinde ve özellikle meclis toplantılarında da uygulanmasını istiyoruz. Bu salgın işi hafife alınacak bir iş değildir. Benim tepkim, pandemi tedbirlerinin hiçe sayılarak toplantı yapılmaya çalışılmasınadır. İnşallah sonraki toplantıda gerekli tedbirler alınır.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.