logo

12 Haziran 2023

İyi ki Mustafa Büyükkutlu var

Yalvaç’ın devlet tarafından yerine getirilmesi gereken hizmetler konusunda bile yaşanan sahipsizlik ve siyasi başarısızlığa karşın, yaptığı iyilik ve hayırlarla ilçemizin yüzünü ağartan İşadamı Mustafa Büyükkutlu, bugün Isparta Valiliği’nde önemli bir hayra daha imza atacak.

Depreme dayanıksız olduğu için binaları yıkılan ve uzun süredir yapımı için siyasilerce verilen sözlerine yerine getirilmesi beklenen Yalvaç İmam Hatip Lisesi ve Spor Salonu inşaatı yapım işi için hayırsever İşadamı hemşehrimiz Mustafa Büyükkutlu’nun katkısıyla bugün sürecin yeniden başlayacağı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, yaklaşık 40 milyon muhammen bedele sahip Yalvaç İmam Hatip Lisesi ve Spor Salonu inşaatı yapım işinin maliyetinin yarısını hayırsever İşadamı Büyükkutlu’nun üstleneceği protokol, bugün Isparta Valiliği’nde imzalanacak.

Protokolün imzalanmasının ardından, daha önce iki kez ihaleye çıktığı halde inşaatı verilemeyen okulumuz için yeniden ihaleye çıkılması ve sürecin olumlu sonuçlanması bekleniyor.

Yalvaç İmam Hatip Lisesi projesinin 19.653 metrekare arazi içinde 935 metrekare oturum alanına sahip olarak bodrum + 3 kat, toplam 3.785 metrekare; spor salonunun da 1215 metrekare oturum alanında 1.780 metrekare kapalı alana sahip olacağı; toplam inşaat alanının 5.565 metrekare olacağı ve 500 günde bitirilmesinin öngörüldüğü açıklanmıştı.

Yalvaç’a yine önemli ve büyük bir katkıyla gündeme gelen hayırsever hemşehrimiz Mustafa Büyükkutlu’ya şehrimiz adına teşekkür ediyor, hayrının kabul edilmesini temenni ediyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.