• MODA YAPI

logo

29 Mayıs 2022

İstanbul’daki Ispartalılar’dan Gülhane’ye gül dikimi

İstanbul Isparta Gönül Birliği Derneği’nin Gülhane Parkı gül dikme etkinliği dün gerçekleştirildi.

İstanbul’da faaliyet gösteren Isparta’nın 17 derneğinin başkanlarından oluşan Isparta Gönül Birliği Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile temasa geçerek Gülhane Parkı’nda Isparta Gülü dikilebilecek alanı tahsis ettirdiler. Bu alana gül dikmek için Isparta Belediye Başkanı ve Isparta Gülbirlik Genel Müdürlüğü ile temasa geçilerek gül temini için destek istendi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yardımcısı Fahrettin Gözgün ve ekibini görevlendirerek güllerle birlikte 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü gönderdi.

Gülhane parkında Dernek Başkanı Şehnaz hanım ve yönetimden Ali Faik Aşcı ve Ramazan Şahin, Isparta’dan gelen ekibi sıcak bir şekilde karşıladılar.  Gül dikim alanında dernek başkanları, hemşerilerimiz ve misafirlerle kalabalık bir katılım olduğu kaydedildi. Yere gül yaprakları ile Isparta yazılarak katılımcıların üstlerinden gül yaprakları dökülerek fıskiye ile gülsuyu sıkılan etkinlikte, Gülhane güller ve gülsuları ile mis gibi Isparta gülü kokusuyla doldu. Etkinliğe katılanlara gül lokumu, gül şerbeti ikram edilirken; dernek başkanı, başkan yardımcısı ve Isparta Belediye Başkan Yardımcısı konuşmalar yaptıktan sonra gül fidanı dikimine geçildi ve katılımcılar birer adet gül diktiler ve Gülhane’de Isparta gülü toprakla buluşturuldu.

Katılımcılar ve Isparta’dan gelen hemşerilerimiz etkinlik için emeği geçenlere teşekkür ederek, bundan sonraki etkinliklerde
buluşma dileğiyle etkinliği sonlandırdılar.

İstanbul Isparta Gönül Birliği Derneği yönetimi etkinliğe destek veren Isparta Belediyesi ve Gülbirlik yönetimine teşekkür etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.