• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

ISPARTAMIZIN BİR ŞEHİDİ, BİR YARALI ASKERİ VAR

Dün akşam saatlerinde Zeytin Dalı harekatı sırasında pusuya düşürülen askerlerimizin arasında Ispartalı iki hemşehrimizin de bulunduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, dün akşam 8 şehit ve 13 yaralı verilen olayda, Isparta merkeze bağlı Yazısöğüt Köyü’nden Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol şehit düşerken; yine Isparta merkeze bağlı Bozanönü Köyü’nden Jandarma Uzman Çavuş Burak Çetin’in yaralandığı kaydedildi.

Isparta merkeze bağlı Yazısöğüt köyünde ikamet eden Şehit Burhan Açıkkol’un babası Durmuş Açıkkol ve ailesine şehadet haberini Vali Yardımcısı İsmail Akman ile İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Özdurhan verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve 112 Acil Servis ekipleri, Şehit Açıkkol’un baba ocağı önünde görev alırken, şehadet haberini duyan köylüler de evin önünde toplandl. Köylüler daha sonra şehit evi önüne Türk bayrağı astı. İzmir Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’nda 2016 yılında göreve başladığı öğrenilen Şehit Açıkkol’un 4 kardeşi olduğu ve bekar olduğu öğrenildi.

Öte yandan, çatışmada yaralanan Burak Çetin’in tedavi altında olduğu belirtildi.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Başın sağolsun Isparta, başın sağolsun Türkiye…

afrin şehitler

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.