• MODA YAPI

logo

29 Ekim 2017

Isparta Milletvekili İrfan Bakır’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Dün kutladığımız Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, bir kutlama mesajı yayınladı. Bakır’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle:

“Cumhuriyetimizin kuruluşu, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın ardından nice zorluklarla ve mücadelelerle mümkün olabilmiştir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kurucu kadro, halktan aldığı güçle çağdaş, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır.

Giriştikleri silahlı mücadele ile Türk vatanını düşman işgalinden kurtaran ATATÜRK ve arkadaşları bununla yetinmeyerek yeni bir mücadeleye girişmişlerdir. Bu çağdaş bir ülke kurma mücadelesidir. Cumhuriyet sayesinde halk kulluktan kurtulmuş ve egemenlik kayıtsız şartsız millete devredilmiştir. Hayatın her alanında yenilikler yapılmıştır. Kadın haklarından, ekonomiye, yazılan yazıdan, hukuka, kullanılan takvime, ölçü ve tartı birimlerine, tarih ve dil bilincine, toplum hayatının her alanında yenilikler yapılmıştır. Bu gün Türkiye bulunduğu coğrafyadaki komşularıyla kıyaslandığında Cumhuriyet ve Demokrasinin kazanımlarını çok daha rahat anlaşılabilir.

Cumhuriyetimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tüm kriz ve sorunların çaresi olacaktır. Cumhuriyetimiz etnik ve dini tüm ayrımları reddetmiştir. Kutuplaştırma siyaseti, her türlü ayrımcılık ve ayrıcalık Cumhuriyetin özüne de, ruhuna da aykırıdır. Cumhuriyet çağdaşlıktır, laikliktir, aydınlanmadır. Cumhuriyetin kuruluş felsefesine aykırı yapılan her hareket ve alınan her karar Türkiye Cumhuriyeti Devletine zarar verir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 94. Yılını büyük bir coşkuyla kutlarken,başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Cumhuriyeti kuranları, Cumhuriyet devrimini gerçekleştirenleri, tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.