• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Eylül 2017

İrfan Bakır’dan CHP’nin 94. yıldönümü için kutlama mesajı

CHP Isparta Milletvekili, hemşehrimiz İrfan Bakır, CHP’nin 94. kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül tarihinde bir kutlama mesajı yayınladı.

Bakır’ın mesajı şöyle: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk genel başkanı, yüce önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan, Cumhuriyetin, demokrasinin, çağdaş, laik, sosyal, bir hukuk devletinin savunucusu olmuş, dünyadaki en köklü partilerden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94. kuruluş yıl dönümündeyiz.

Önce‘Türkiye’ diyerek çıktığımız bu yolda ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak, vatandaşlarımız için yargı bağımsızlığını ve adaleti sağlamak, insan haklarına saygılı, huzur ve barışın hakim olduğu bir ülke konumuna gelmek için yorulmaksızın çalışmaya geçmişte olduğu gibi, bugün ve yarın da devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi halkın bağrından çıkan, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının omuzlarından yükselen ulu bir çınardır.

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren uzun yıllar ülkemizi yönetmiş, köklü reformlar, yenilikler yapmış ve birçok devrime imza atmıştır. Değişimin ve gelişimin kaynağı olan CHP, birlik ve beraberliğimizi korumak,ülkemizi kalkındırmak, refahı arttırmak ve demokrasimizi güçlendirmek için büyük bir azim ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

“Benim iki büyük eserim vardır: Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir.’’ diyen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere dünden bugüne partimize emek vermiş tüm Genel Başkanlarımıza, yönetici ve üyelerimize, oylarıyla Partimizi ayakta tutan, desteğini esirgemeyen ve ülkesinin geleceği için gayret gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

CHP94

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.