• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Eylül 2017

İlçemizi gururlandıran başarı: Abdullah Ayaz genel müdür oldu

İlçemizin yetiştirdiği genç dahiliye bürokratlarından Abdullah Ayaz’ın yeni görevi ilçemize gurur verdi.

Daha önce çeşitli ilçelerde kaymakamlık yapan Ayaz, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevini yürütürken, geçtiğimiz Haziran ayında Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştı.

Ayaz’ın geçtiğimiz günlerde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne vekaleten atandığı öğrenildi.

Son yıllarda Suriye ve Irak’tan yaşanan yoğun göçün ardından önemi büyük ölçüde artan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ nün görevi; “Göç alanına ilişkin politika ve stratejileri uygulamak, bu konularla ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak, yabancıların Türkiye’ye giriş ve Türkiye’de kalışları, Türkiye’den çıkışları ve sınır dışı edilmeleri, uluslararası koruma, geçici koruma ve insan ticareti mağdurlarının korunmasıyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek” olarak tanımlanıyor.

 

ABDULLAH AYAZ KİMDİR?

1978 yılında Isparta/Yalvaç’ta dünyaya geldi. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 26 Aralık 2001 tarihinde Kütahya kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. 3 yıllık kaymakam adaylığı sürecinin ardından Antalya-İbradı, Van-Çatak kaymakamlıkları, Kilis Vali yardımcılığı, Rize-Çayeli kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2012-2013 yılları arasında İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hemşehrimizi kutluyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.