• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Nisan 2019

Hisarardınlı: İTFAİYEMİZ HER AN GÖREVE HAZIRDIR

Yalvaç Belediyesi İtfaiye Müdürü H.Yakup Hisarardılı, itfaiye ekibinin dün gece Görgü Cami Mahallesinde meydana gelen yangına çok kısa sürede müdahale ederek çevreye yayılmasını önlediklerini belirtti.

Hisarardılı, Acil Komuta Merkezinden dün gece saat 21.55’te gelen yangın ihbarı üzerine Yalvaç Belediyesi İtfaiyesinin üç araçla 5 dakika bir saniye gibi kısa bir süre içerisinde Görgü Cami Mahallesindeki olay yerine ulaştığını ve yangını büyümeden, çevre evlere yayılmadan kontrol altına aldıklarını belirtti.

Müdür Hisarardınlı, İtfaiye Amiri Hasan Doğan’ın başında bulunduğu ekibin, kısa sürede müdahalesi sonucunda evin sahibi M.O. adlı vatandaşın kurtarılarak tedbir amaçlı olarak Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını, evde de iki kanepe ile bir televizyonun kullanılamaz hale geldiğini ve daha fazla büyümeden kontrol altına alındığını ifade etti.

Olayın ardından sosyal medyada Yalvaç Belediyesi İtfaiye ekibinin olay yerine geç geldiği şeklinde yorumlar yapıldığını ancak bunun gerçeği yansıtmadığını belirten Hisarardınlı, “Yalvaç Belediyesi İtfaiye Amiri Hasan Doğan ekibimizin başında olay mahalline gitti, çok kısa sürede intikal etmeleri sonucu yangın büyümeden kontrol altına alındı ve söndürüldü. Yani görevimizi kısa sürede yerine getirdik. Ancak sosyal medyada kimi şahıslar itfaiyemizin olay yerine geç geldiğini iddia ederek yangının büyüdüğü şeklinde asılsız yorumlar yapıyor. Bu tür asılsız iddialar, yorumlar ekibimizin moralini bozmaktan başka işe yaramaz. Biz her an görevimizi en iyi şekilde yaparak olası bir yangında en kısa sürede intikal edip, en az zararla nasıl çıkabiliriz bunun gayreti içinde olduk, bundan sonra da böyle olacak” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.