• MODA YAPI

logo

01 Haziran 2022

Halk Eğitimi Merkezi YIL SONU SERGİSİ Açıldı

Yalvaç Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda elde edilen ürünlerden oluşan ve geleneksel olarak her öğretim yılı sonunda düzenlenen yılsonu sergisi bugün törenle açıldı.

Kutlanmakta olan “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri çerçevesinde, 2021-2022 Eğitim – Öğretim yılında açılmış olan kurslarda kursiyerler tarafından üretilen eserlerin sergilendiği yılsonu sergisi bugün Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Mahallesindeki binasında saat 10.00’da açıldı.

Serginin açılışına Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, ISUBÜ Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Çalık, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile okul müdürleri, çeşitli STK yöneticileri, siyasi  parti temsilcileri, usta öğreticiler, kursiyerler ve yakınları olmak üzere halkımızdan da çok sayıda katılım gerçekleşti.

Açılış öncesinde Yalvaç Halk Eğitimi Merkezinde açılan Bağlama ve Gitar kurslarına katılan kursiyerler tarafından kurs öğretmenleri eşliğinde müzik dinletisi sunuldu. Ardından Kaymakam Şimşek tarafından serginin açılışı yapıldı ve sergi gezildi. Bu arada sergi açılışına gelen misafirlere lokma ikramı yapıldı.

Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Cesur’dan alınan bilgiye göre, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Yalvaç HEM’de toplam 190 kurs açıldı ve bu kurslara 3200 kursiyer katıldı. Kurslarla ilgili olarak konuşan Müdür Cesur, “Merkez binamız ile Görgü Bayram Mahallesi, Görgü Orta Mahallesi, Debbağlar Mahallesi, Abacılar Mahallesi, Zafer Mahallesi, Müderris Mahallesi, Eski Mahalle, Özgüney Köyü, Özbayat Köyü, Sücüllü Köyü, Körküler Köyü, Eyuplar Köyü, Bağkonak Köyü, Kuyucak Köyü, Kozluçay Köyü olmak üzere Giyim Üretim Teknolojisi alanında 37 kurs, El Sanatları alanında 50 kurs açılmış olup kurslar devam etmektedir. Bu kurslarımızda kursiyerlerimizce üretilen el emeği ürünler bugün açtığımız Yıl Sonu Sergimizde vatandaşlarımızın beğenisine sunulmuştur. Bilindiği gibi Bakanlığımız Haziran ayının ilk haftasını “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak belirlemiştir. Hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, aydınlatan, öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içeren geniş kapsamlı etkinlikler ile Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlanmaktadır. Sergi açılışına katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederken Yıl Sonu Sergimizin 3 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar ziyarete açık olduğunu ifade etmek isterim” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.