• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Ekim 2016

Göreve iade edilen Türk Eğitim-Sen Yalvaç İlçe Temsilcisi Akisti’den Açıklama

veliakisti

Geçtiğimiz aylarda yürütülen soruşturmalar kapsamında açığa alınan ve yapılan yanlışlığın tespit edilmesi üzerine görevine iadesi kararlaştırılan Türk Eğitim-Sen Yalvaç İlçe Temsilcisi Veli Akisti, göreve başlamasının ardından bir basın açıklaması yaptı.

Akisti açıklamasında şu hususlara değindi:

“Bildiğimiz gibi 15 Temmuz gecesi vuku bulan darbe kalkışması, Türk Milleti’nin vicdanında tamiri zor yaralar açmış, masum vatandaşlarımıza silah doğrultulmuş, devletimizin ve kutsallarımızın üzerine bomba yağdırılmış, Türk demokrasi tarihine ise kara bir leke olarak geçmiştir.

TSK içerisine yuvalanmış bir gurup işbirlikçi vatan haini, millet iradesine darbe vurmak istemiş ve zorbalıkla ülke yönetimini ele geçirmeye çalışmıştır.

Maalesef iki yüz kırk altı asker, polis ve sivil vatandaşımız bu acımasızca saldırıda şehit edilmiştir. Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki! Biz Türk Milletiyiz. Düşman kapımıza dayandığında bir olmayı, iri olmayı, diri olmayı iyi biliriz. Heyhat bu ihanet çetesi Türk Milletini henüz tanıyamamış, kendi boş hayallerinin gerçekleşeceğini um- muş, Milletin cesaretini ve üstün zekasını hafife almıştır.

Nihayetinde 15 Temmuz gecesi tarihte eşine az rastlanır bir direniş gösterilmiş, Türk Milleti demokrasiye vurulmak istenen zincirleri teker teker kırmıştır. İnanıyorum ki bir daha böyle bir girişime kalkışma hayaline kapılanlar öncelikle Türk Milleti’nin millet olma özelliğini yani canını almalıdırlar.

Türk Milleti 15 Temmuz Gecesi uzun süre hafızalardan silinmeyecek, nesilden nesile anlatılacak bir destan yazmıştır. Bu destan milletin aziz ruhuna aittir. Bu Millet Şehit Ömer Halisdemir’i unutmayacaktır ama bu eli kanlı çeteyi hiç unutmayacaktır.

Buradan Türk Milletine duyurmak isterim ki, Ucunda ölümde olsa biz devletimizin ve milletimizin yanında olacağız. Devletimize karşı boynumuz kıldan incedir.

Bizler Türk Milleti’nin sinir uçlarıyız, millete karşı bir tehlike olduğunda elbette en önce biz etkileneceğiz gerekirse biz yanacağız fakat Türk Milleti ilelebet payidar kalacaktır. Bu sebeple milletimiz uğruna çıktığımız yolda birkaç aylık ayrılık bize koymamıştır. Bu ayrılık hiç bitmeyecek bir vuslatın, tükenmeyecek bir dirilişin, yok olmayacak bir sevdanın perçini olmuştur. Tertemiz alnımız ve yüreğimizle demokrasinin kılıcına boynumuzu uzatıp hakkın ve doğruluğun bakiliğini bir kez daha dimağlara yerleştirdik. Bilinmelidir ki şahsım ve Türk Eğitim Sen ailesi, hakkın, hukukun, adaletin ve demokrasinin yılmaz bekçileri; tarihimizden bize miras kalan milli ve manevi hamur ile her daim TÜRK MİLLETİ’nin ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nin yaşama teminatı ve güvenilir geleceğidir.

Halisane duygularla sözlerime son verirken adaletin tecelli ettiğini gören birisi olarak şunu kamuoyuyla paylaşmak isterim.

Demokrasiye ve adalete olan güveniniz, bağlılığınız tam olsun, tam olsun ki ayrılık ve ikilik güdenler kendilerine yer bulamasın.

Allah bir daha bu kutlu millete böyle günler yaşatmasın, milletimizi korusun gözetsin, şer odaklarına fırsat verdirmesin.

Yüce Rabbim bizlere aklıselim, bilinçli Türk gelenek ve göreneklerine bağlı bireyler yetiştirmeyi nasip etsin. Sevgi, saygı ve dua ile kalın. Yüce Mevla, vatanımızı her türlü tehlikelerden korusun ve yüceltsin.”

Akisti hocaya geçmiş olsun diyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.